У Житомирському державному університеті імені Іван Франка завершила роботу Міжнародна науково-практична конференція «Становлення і розвиток науково-педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи», що проходила 17 – 21 жовтня.

Як повідомляє прес-центр університету, у конференції взяли участь учені НАПН України, засновники відомих науково-педагогічних шкіл багатьох університетів України, Вищої педагогічної школи Спілки польських учителів (м. Варшава, Республіка Польща); університету імені Марії Складовської-Кюрі (м. Люблін, Республіка Польща), Шльонського університету (м. Катовице, Республіка Польща) та інших зарубіжних університетських центрів.

На конференції обговорювалися проблеми та перспективи становлення розвитку наукових шкіл в Україні та за кордоном, обґрунтовувалися методологічні засади, функції, зміст, форми і напрями діяльності наукових шкіл.

Лейтмотивом конференції була ідея, що сучасна наукова школа (як неформальне об’єднання в університетах) є найефективнішим осередком інноваційних процесів як в Україні, так і за її межами. Учасники конференції міжнародного масштабу познайомилися з інноваційними проектами наукових шкіл ЖДУ імені Івана Франка, відвідали гімназії, коледжі (Радомишль, Володарськ-Волинський, Новоград-Волинський), що входять в університетський навчально-виховний комплекс «Полісся».

За результатами роботи конференції видано збірник наукових праць його учасників «Становлення і розвиток науково-педагогічних шкіл: проблеми, досвід, перспективи».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу