Незважаючи на введення обов’язкового зовнішнього незалежного оцінювання для абітурієнтів, вступні випробування ще не вимерли як клас. По-перше, складати іспити у формі творчого конкурсу безпосередньо у виші доводиться тим, хто мріє оволодіти професіями журналіста, редактора, актора, режисера, архітектора, спортсмена тощо. По-друге, за бажанням пройти стандартну процедуру іспиту у ВНЗ, замість ЗНО, можуть ті, хто отримав шкільний атестат у 2007 році. Ми продовжуємо розповідати про найактуальніші аспекти цьогорічної вступної кампанії у спецпроекті «Вступ-2012»! Нагадуємо, що тільки на освітньому порталі ПедПРЕСА на питання абітурієнтів відповідають провідні фахівці департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Сьогодні продовжуємо говорити про вступні випробування і творчі конкурси. Стежте за оновленнями на порталі ПедПРЕСА та на наших сторінках у соціальних мережах ВКонтакте, Facebook, Twitter.   Дізнатися про свої шанси на вступ до вишу абітурієнти можуть на головній сторінці порталу ПедПРЕСА, ввівши середній бал атестату та бали Сертифікату ЗНО! 8. Якщо вступник вже подав документи для участі у конкурсі до п’яти вищих навчальних закладів та у кожному з них на три напрями підготовки, а потім передумав, чи може він забрати документи та подати документи ще до одного вищого навчального закладу на інший напрям підготовки? Ні. Забрати документи вступник може, але брати участь у конкурсному відборі він вже буде на меншу кількість напрямів підготовки та до меншої кількості вищих навчальних закладів. 9. Вступник відноситься до категорії абітурієнтів, які мають право брати участь у конкурсі за результатами вступних екзаменів, що  проводить вищий навчальний заклад (пункт 8.2. Умов прийому до вищих навчальних закладів України). Чи може він складати вступне випробування у вищому навчальному закладі, якщо він проходив зовнішнє незалежне оцінювання у поточному році? Ні. Таке право є тільки у категорій вступників, які зазначені у пунктах 8.1, 8.3, 8.4 Умов прийому. Категорія вступників, зазначених у пункті 8.2, має право складати вступний екзамен тільки за умови, якщо не проходили зовнішнього незалежного оцінювання у поточному році. 10. Яким чином вступають абітурієнти, не атестовані з української мови та літератури? Для осіб, які не атестовані з української мови та літератури, приймальна комісія за умови наявності педагогічних і науково-педагогічних  кадрів може встановлювати вступний екзамен з мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень. Результат екзамену оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість бала сертифіката з української мови та літератури. 11. Як можуть вступати особи, які у школі навчались мовами національних меншин? Для осіб, які вступають на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра за напрямом 6.020303 «Філологія (мови національних меншин)» та здобули повну загальну середню освіту мовами національних меншин (угорська, молдавська, румунська, кримськотатарська, польська), приймальна комісія за умови наявності педагогічних і науково-педагогічних кадрів може встановлювати вступний екзамен з такої мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень. Результат екзамену оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість бала сертифіката з іноземної мови. 12. Вступ відбувається за напрямами чи за спеціальностями? Вступ на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра відбувається за напрямами, молодшого спеціаліста, спеціаліста, магістра – за спеціальностями. 13. Якщо третій предмет можливо було здавати на вибір одного з двох, а вступник здав обидва, яким чином приймальна комісія вибере один з них? Третій конкурсний предмет визначається абітурієнтом крім випадків, якщо такий предмет визначено рішенням приймальної комісії. 14. Чи може вступник подати апеляцію? Апеляції на результати вступних екзаменів, що проведені вищим навчальним закладом, розглядає апеляційна комісія цього вищого навчального закладу, склад та порядок роботи якої затверджується наказом його керівника. Перескладання вступних випробувань не допускається. 15. Що буде, якщо вступник не з’явився на вступне випробування у визначений розкладом час?          Особи, які без поважних причин не з’явились на вступне випробування у зазначений розкладом час, або одержали незадовільну оцінку, до участі у конкурсі не допускаються. Про систему вищої освіти в Україні Яку освіту потрібно мати, щоб вступити до вишу (частина 1) Яку освіту потрібно мати, щоб вступити до вишу (частина 2) Втуп-2012: все про «бюджет» і «контракт» у виші (частина 1) Втуп-2012: все про «бюджет» і «контракт» у виші (частина 2) Вступ-2012: збираємо документи для приймальної комісії Вступ–2012: подаємо документи до приймальної комісії Вступ-2012: коли подавати оригінали документів Вступ-2012: ох, ці пільговики! (частина 1) Вступ-2012: ох, ці пільговики! (частина 2) Вступ-2012: тести – тестами, а вступні іспити ніхто не відміняв! (частина 1)

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.