Виїзний лекторій-практикум «Наука XXI століття: перспективні напрями розвитку» науковий центр «Мала академія наук України» провів, спільно з Національною академією наук України, Національною академією педагогічних наук України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут», лекційні заняття пізнавального, науково-популярного характеру, які розраховані на широке коло слухачів: учителів загальноосвітніх навчальних закладів, керівників наукових гуртків, секцій позашкільних навчальних закладів, школярів старших класів.

 У м. Полонному Хмельницької області понад 950 школярів стали слухачами лекції «Космічний простір: дослідження та освоєння, аспекти математичного моделювання». На лекції, присвяченій сучасним та перспективним проблемам освоєння космічного простору, окреслено основні напрями сучасних і майбутніх космічних досліджень, деякі місії космічних апаратів, присвячених дослідженню ближнього та дальнього космосу. Проблеми дослідження космічного простору розглядалися в аспекті загальних підходів математичного моделювання.

Крім того, у містах Полонному та Славуті відбулася презентація наукових проектів НЦ «МАНУ». Зокрема, представлено експозицію мінералів та метеоритів. Присутні дізналися про сучасні методи дослідження мінералів, що ґрунтуються на новітніх досягненнях фізики і хімії, дають змогу одержувати надзвичайно багату інформацію про типоморфізм кожного мінералу і мінеральної асоціації, яку можна використати не тільки для вирішення різноманітних геологічних проблем, а й для важливих завдань господарського значення.

Учнів також детально ознайомили з експозиціями виставок «Хімія довкілля: наноматеріали у природному середовищі» (присвячена різноманіттю та гнучкості «поведінки» різних хімічних елементів, самій сутності хімії й метаморфозам матерії) та «Марія Складовська-Кюрі – французький фізик, хімік, педагог, громадська діячка», що розповідає про життєвий і наукових шлях видатної вченої.

Також школярі взяли участь у лабораторному практикумі з фізики на цифровому обладнанні NOVA 5000, у майстер-класах з експрес-діагностики процесу фотосинтезу на обладнанні «Флоратест», переглянули серію науково-популярних фільмів («Водень за кермом», «Клей», «Історія полімерів» тощо) та стали глядачами науково-популярних фільмів про мікрокосмос і таємниці Всесвіту у сферичному кінотеатрі.

 Юні науковці Хмельниччини висловили побажання, щоб такі заходи проводилися принаймні щороку.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу