Урятувати Землю – розстріляти астероїд пейнтбольними кульками - apofisУчені з Массачусетського технологічного інституту запропонували впливати на траєкторію потенційно небезпечних астероїдів, вкриваючи їх білою фарбою. Робота з описом цієї ідеї опублікована в рамках конкурсу, що проводить ООН серед студентів і молодих учених. Коротко її зміст є на сайті інституту.

За задумом автора ідеї, аспіранта MIT Сон Вук Пека (Sung Wook Paek), біла фарба повинна мінімум в два рази збільшити частку фотонів, що відбиваються від поверхні астероїда. В результаті їх механічний імпульс буде ефективніше передаватися космічному тілу і його орбіта буде поступово змінюватися.

Фарбувати астероїди вчені збираються за допомогою пейнтбольних кульок з пігментом, вистрілюючи їх двома окремими “хмарами”. Точний розрахунок затримки між імпульсами дасть змогу нанести фарбу на протилежні сторони небесного тіла – якщо, воно, звичайно, обертається.

За розрахунками Сон Вук Пека, на фарбування 27 гігатонн астероїда Апофіс, приміром, знадобиться п’ять тонн пігменту. При цьому тиск сонячного світла повинен змістити його з небезпечної орбіти всього за п’ять років.

Астероїд Апофіс, що найчастіше розглядається як кандидат на штучну зміну траєкторії, повинен пройти поблизу Землі в 2029 році.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Урятувати Землю – розстріляти астероїд пейнтбольними кульками”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *