Динаміка розвитку сучаного ринку диктує нові вимоги до професійно-технічної освіти. Саме тому національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженим Указом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012, передбачено розроблення МОНмолодьспортом у 2012 році 60 Державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій.

Одними із Державних стандартів, над якими працювала Запорізька область, були Державні стандарти з професій «Лаборант з фізико-механічних випробувань» та «Прокатник гарячого металу».

На підставі наказу управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 06.04.2012 № 300 з розробки та доопрацювання державних стандартів ПТО з професій «Лаборант з фізико-механічних випробувань», «Прокатник гарячого металу» були створені творчі групи, до яких увійшли представники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області, ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», Запорізького національного технічного університету, педагогічні працівники ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей» та інші.

Під час  доопрацювання державних стандартів враховані зміни у техніці, технологіях, організації праці у сучасних умовах, структурі виробництва, а також особливості ринкової економіки.

Навчальними програмами визначено зміст предметів та послідовність їх вивчення, передбачено використання нових ефективних форм і методів навчання для формування в учнів професійних навичок і вмінь, організації виробничої практики на підприємствах-замовниках робітничих кадрів. Типові навчальні програми координують знання, уміння та навички з усіх навчальних дисциплін та спрямовані на забезпечення професійної самореалізації особистості. Під час доопрацювання стандартів дотримано основних принципів системності, які забезпечують формування змісту професійної підготовки з конкретної професії, гнучкості щодо умов праці відповідно вимог ринку праці та запитів роботодавців.

Результатом  такої відповідальної роботи, стало затвердження Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України наказами від 24 жовтня 2012 року № 1151 державного стандарту професії «Прокатник гарячого металу» та від 24 жовтня 2012 року № 1165 державного стандарту професії «Лаборант з фізико-механічних випробувань» за відповідними погодженнями з Міністерством соціальної політики України та Федерацією роботодавців України.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу