Проблему харчування дітей в дитячих садках і школах столиці пропонується вирішити шляхом впровадження єдиного стандарту харчування екологічно чистими продуктами, повідомляють в прес-службі ГУ освіти та науки КМДА. Така пропозиція міститься в проекті Столичного стандарту освіти, що надійшов днями до навчальних закладів Києва та дитячих садків для обговорення та доопрацювання педагогами і батьками. Ще одна пропозиція стосується забезпечення дитячих садків столиці екологічно чистою питною водою.

За результатами таких голова КМДА Олександр Попов доручив перевірити, яким чином здійснюється закупівля продуктів для шкіл і дитсадків. У результаті були виявлені серйозні порушення, пов’язані з організацією харчування в школах і дитсадках. Перш за все це стосується процедур закупівлі продуктів харчування.

– Зафіксовані факти завищення цін через високі націнки і безліч посередників, непрозорі конкурсні торги. Зокрема, в деяких випадках ціни на продукти завищені на 20-40%, а в деяких і на 70-80%, – підбив підсумки ревізії, проведеної КМДА, заступник Олександра Попова Руслан Крамаренко.

Аби запобігти зловживанням і значно покращити якість харчування дітей, у міськадміністрації пропонують створити уніфікований перелік продуктів, які зобов’яжуть закуповувати навчальні заклади. У свою чергу, місто має намір постійно і жорстко контролювати якість продуктів і власне харчування в школах і дитсадках. Крім того, можновладці сподіваються, що контролювати якість харчування допоможуть батьки.

– Батьки мають бути впевнені, що їхні діти отримують в дошкільних навчальних закладах якісну і смачну їжу, – вважає Олександр Попов.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу