Слідом за  Севастополем, де днями місцева влада прийняла рішення про закриття єдиної в місті україномовної школи-інтернату №7, схожі проблеми виникли відразу в кількох школах Бахчисарайського району, а також в деяких інших регіонах автономної республіки.

Загальноосвітня двомовна школа №4 є єдиною в Бахчисараї, де діє повноцінна українська паралель – україномовні класи з 1 по 11. Однак з наступного навчального року кількість класів з державною мовною навчання тут скоротиться.

В управлінні освіти Бахчисарайської райдержадміністрації почали оптимізацію мережі навчальних закладів. У школі оголосили, що прийом заяв в перший український клас не проводитиметься, а нинішні 4 і 9 класи, в яких навчається по 18 учнів, будуть розформовані.

Керівник районного відділу освіти Михайло Сергєєв пояснив, що причина такої оптимізації – відсутність бюджетних коштів. За його словами, адміністрація змушена йти на скорочення, а попадають під нього саме українські класи, тому що вони менш укомплектовані.

За даними Михайла Сергєєва, середня кількість учнів у російськомовних класах школи №4 вдвічі більша, ніж в україномовних:

– Це нормально?! Хіба ми так добре живемо, що хтось має вдвічі більше отримувати? В українському класі має бути 30 осіб. Буде 30 заяв – будь ласка: клас працює!, – заявив керівник Бахчисарайського районного відділу освіти Михайло Сергєєв.

За матеріалами Радіо Свобода

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу