У школі-гімназії № 6 обіцяють зробити всі необхідні умови для навчання дітей з фізичними вадами.

У Вінниці розпочали благодійний проект «Школа — доступна для всіх», метою якого є створення належних умов для повноцінного навчання дітей з обмеженими можливостями у звичайних школах. Поки що першою на черзі стоїть школа-гімназія № 6. Саме вона підходить з архітектурної точки зору. Для побудови ліфтової шахти й встановлення ліфту будуть потрібні мінімальні витрати. До речі, одна дитина з фізичними вадами уже навчається в цій школі.

Всього у звичайних школах міста навчається лише дві дитини з обмеженими можливостями (школа № 6 і № 33). Саме в цих школах уже  встановлено пандуси.

У рамках проекту «Школа — доступна для всіх» планується збір коштів і реалізація таких завдань: встановлення ліфту, адаптування кімнат реабілітації та лікувальної фізкультури, кімнати особистої гігієни, створення безперешкодного простору для пересування та  запровадження інклюзивної освіти.

Нині проводиться підготовчий етап для впровадження інклюзивного навчання: вже вісім закладів освіти обладнані пандусами для безперешкодного доступу дітей з обмеженими можливостями до приміщень, у двох навчальних закладах на І поверсі адаптовані класні кімнати та спеціальні місця в санвузлах.

Також до програми залучено спеціальні скриньки «Одна копійка — одна цеглина в фундамент майбутнього», куди теж можна зробити свій грошовий внесок та отримати спеціальний сертифікат, який засвідчує, що людина прилучилася до акції.

Через рік акцію планують завершити, і 1 вересня 2013 року урочисто відкрити перший ліфт

 За матеріалами vinnitsaok.com.ua 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу