Реалізувавши закон, є можливість виправити деякі застарілі помилки та розв’язати кілька наболілих питань у професійно-технічній освіті, заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, доповідаючи на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, стосовно проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення управління професійно-технічною освітою (реєстр. № 9587 від 13.12.2011 р., КМУ).

За словами міністра, це один з небагатьох законів, який був персонально розглянутий і підтриманий кожною регіональною адміністрацією і кожним головним управлінням освіти всіх 27 областей України. При підготовці його змін врахований міжнародний та вітчизняний досвід.

Дмитро Табачник розповів про проведений експеримент у трьох регіонах країни: «Вже п’ять років триває експеримент у Львівській та Харківській областях і місті Києві, де передано функції розпорядчі, управлінські та фінансування місцевим органам влади. Висновки однозначні. І Львів, і Київ, і Харків підтверджують позитив».

Він нагадав, що в 2011 році 135 професійно-технічних закладів фінансувалися з Державного бюджету, 781 — з місцевих бюджетів. «І це зафіксовано вже кілька років у Бюджетному Кодексі, — повідомив Дмитро Табачник. — Проте, функції фінансування місцевими органами влади без регулювання діяльності, на нашу думку, — це малоефективний спосіб управління».

Міністр також повідомив, що законопроект має врегулювати питання щодо вдосконалення управління професійно-технічною освітою за допомогою посилення ролі місцевих органів виконавчої влади. «Для цього пропонується зміна до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка передбачає створення необхідних умов для молоді регіону в частині здобуття професійно-технічної освіти», — зазначив Дмитро Табачник.

Також міністр звернув увагу на зауваження науково-експертного управління парламенту щодо законопроекту.

У підсумку, члени Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти підтримали пропозицію Дмитра Табачника направити проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення управління професійно-технічною освітою (реєстр. № 9587 від 13.12.2011 р., КМУ) на розгляд депутатам парламенту в першому читанні.

 За матеріалами прес-центру МОНмолодьспорту 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу