До 2020 року зникнуть спеціалізовані дитячі інтернати - images?q=tbn:ANd9GcRqLEkl7VwU a8TRF X7IhvmMQrPCHNaKEYJd8q iU3iTkJoEDsВ Україні до 2020 року мають намір відмовитися від системи виховання дітей-сиріт та дітей, чиї батьки позбавлені батьківських прав, у спеціалізованих інтернатах і перейти на систему виховання в патронатних сім’ях та у дитячих будинках сімейного типу.
“До 2020 року в нас не буде дітей в інтернатах”, – сказав Сергій Тігіпко.
Він пояснив, що, відповідно до затвердженої Президентом стратегії переходу до сімейних форм виховання дітей, в Україні буде впроваджена інфраструктура для розвитку дитячих будинків сімейного типу, де кількість вихованців не перевищуватиие 10 осіб, а також система роботи соціальних дільничних, чиїм завданням буде робота з батьками і профілактика соціального сирітства.
“Сьогодні перебування дитини в інтернаті коштує державі близько 5 тисяч гривень на місяць. Наше завдання спрямувати ці кошти в сім’ї, де діти не отримують належного харчування, освіти тощо. Контролювати ефективність використання коштів будуть соціальні дільничні” , – сказав віце-прем’єр.

В Україні, окрім двох областей, працюють уже 10 тисяч соціальних працівників і найближчим часом долучимо ще 2 тисячі. За словами віце-прем’єра, на постійному соціальному контролі дільничних перебуває 70 000 неблагополучних сімей.
У червні Кабінет Міністрів збільшив допомогу на дітей-сиріт: 1 822 грн на дитину до 6 років та 2 268 грн – на дитину старше 6 років.

За матеріалами сайту obozrevatel.com

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *