У Києві з'являться ще два центри для допомоги дітям-інвалідам - 3В Оболонському та Солом’янському районах створять центри соціально-психологічної допомоги для дітей з інвалідністю. Як пояснили в Київському міському центрі соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді, необхідність створення таких центрів зумовлена постійним зростанням чисельності дітей та молоді з інвалідністю. За даними Головного управління охорони здоров’я КМДА у столиці проживає 8,5 тисячі дітей з інвалідністю та близько 15 тисяч молоді з функціональними обмеженнями.

Нині в Києві працюють 9 центрів, з яких 3 – як установи, 6 – як соціальні програми. В центрах працює мультидисциплінарна команда фахівців, яка створює умови для отримання комплексу реабілітаційних послуг в одному приміщенні за місцем проживання: соціальний педагог, логопед-корекційний педагог, психолог, реабілітолог, соціальний працівник.

Клієнтами центрів соціально-психологічної реабілітації є діти та молодь від 7 до 35 років, а також члени сімей у яких вони виховуються. Корекційні заняття в центрах передбачають взаємодію спеціалістів не тільки з дитиною, а й з батьками. Соціальною роботою охоплено 1 810 осіб. Особливістю є те, що дитина не вилучається із сім’ї  не порушуються її біологічні, фізіологічні та психологічні зв’язки з матір’ю  рідними та близькими людьми, що є надзвичайно важливим для успішної реалізації та соціалізації осіб з інвалідністю.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *