20 – 21 жовтня в  Пекіні відбулася Всесвітня виставка «Експо – Китай – Освіта – 2012» – найбільша у Китаї експозиція з освітньої тематики, яка щорічно збирає понад 70 тис. відвідувачів.

Цьогоріч на заході Україна була представлена експозицією Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту (ДНУЗТ). Співробітники університету – завідувач НДЧ професор Д. Козаченко та завідувач кафедри філології та перекладу професор Т. Власова були відряджені в Китай для методичного супроводу експозиції університету та виконання перекладацьких функцій під час роботи виставки.

У рамках виставки відбулася зустріч із представниками Посольства України в КНР, а також проводилися переговори з деканом факультету освіти для іноземних студентів університету Ланжоу Джаотонг Жанг Гуоджин та її заступником Янгом Хуі. Представники транспортного університету Ланжоу Джаотон передали делегації ДНУЗТ підписану президентом університету Реном Єненом Угоду між Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту і Транспортним університетом Ланжоу Джаотон про створення інституту Конфуція в ДНУЗТ. Ця угода є логічним завершенням першого етапу роботи з відкриття Інституту Конфуція в Дніпропетровському вищому навчальному закладі.

Президент китайського університету Ланжоу Джаотонг передав адресований ректору Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, професору Олександру Пшінько лист, в якому він висловив своє задоволення результатами співробітництва університетів за короткостроковими програмами обміну студентами і стажувань викладачів (англійська мова), а також виявив готовність і в подальшому підтримувати дружні стосунки, у тому числі в сфері науки та техніки. На підтвердження цих слів підписано угоду про наміри співробітництва у сфері наукових досліджень з проблем залізничного транспорту, охорони навколишнього середовища, а також розробок програмного забезпечення та транспортних технологій.

Ще один факт, який свідчить про активний розвиток дружніх відносин та співробітництво між університетами – домовленість про те, що 10 студентів ДНУЗТ (5 студентів технічних спеціальностей і 5 – спеціальності «Переклад») будуть направлені в транспортний  університет Ланжоу Джаотонг на умовах обміну у 2013 році, а два викладача університету Ланжоу Джаотонг приїдуть на одномісячне стажування в ДНУЗТ.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу