Перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) Олексій Янов прокоментував розміщені у вітчизняних ЗМІ заяви керівника департаменту захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна» Юрія Омельченка про те, що «ситуація з використанням нелегальних програм у держсекторі залишається катастрофічною».

За словами Олексія Янова, дані щорічної планової інвентаризації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, проведеної у 2012 році, свідчать про зниження рівня використання неліцензійних комп’ютерних програм у цих органах, тож відсоток такого програмного забезпечення є значно меншим за той, що наводиться компанією «Майкрософт Україна». Вищезазначене ставить під сумнів компетентність осіб, які озвучують заяви в ЗМІ, особливо з огляду на той факт, що пан Омельченко тактично опустив відомості про джерела оголошеної ним інформації.

– Сьогодні в Україні на законодавчому рівні створені умови для легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади, – зазначає Олексій Янов. – Хочу особливо підкреслити: заходи, які здійснюються в останні декілька років Державною службою, правоохоронними органами та правовласниками, виявилися цілком ефективними, що дозволило зберегти стабільну тенденцію скорочення рівня комп’ютерного піратства в країні.

Державна служба наголошує: недостовірні публічні заяви в ЗМІ можуть завдати шкоди репутації України, яка досягла значних успіхів у легалізації програмного забезпечення в органах виконавчої влади у взаємодії з правовласниками. Зважаючи на це, Державна служба закликає утриматися від коментарів, які не відповідають реальному стану речей щодо обговорюваного питання.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу