1 листопада 2012 року відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми з делегацією Ісламської Республіки Іран на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Акбаром Гасемі-Аліабаді та ректором Тегеранського університету, доктором Фархадом Рахбаром.

Україна та Ісламська Республіка Іран співпрацюватимуть у сфері освіти і науки -

Під час зустрічі сторони обговорили низку питань щодо розвитку перспективних напрямів двостороннього співробітництва у сфері освіти та науки, зокрема, обговорювались питання налагодження співпраці Тегеранського університету з українськими вищими навчальними закладами. Сторони домовилися найближчим часом створити комітет з науково-дослідницької співпраці між університетами України та Ірану.

Євген Суліма під час зустрічі зазначив, що в умовах сучасної глобалізації стає актуальним діалог між університетами  двох країн, та наголосив, що наука сьогодні не має державних кордонів.  Перший заступник Міністра також звернув увагу іранської делегації на доцільності збільшення контингенту студентів з Ірану у вищі навчальні заклади України за різними спеціальностями.

У свою чергу, Фархад Рахбар наголосив на зацікавленості Тегеранського університету у співробітництві з вищими навчальними закладами України. Днями Тегеранський університет підписав Меморандум про взаєморозуміння з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, а напередодні з Національним університетом харчових технологій. Відповідно до Меморандуму, співпраця між університетами здійснюватиметься в окремих галузях і передбачатиме проведення низки заходів: розробка спільних програм наукових досліджень, участь у міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах, обмін студентами, аспірантами та науково-педагогічними працівниками з метою стажування та навчання, обмін науковими матеріалами, спільне видання науково-методичної літератури та ін.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *