В Україні почнуть створювати дитячі будинки нового типу. Вони будуть розраховані на 30-40 дітей віком від 3 до 20 років.   Діти житимуть у такому будинку від народження до досягнення повноліття однією родиною і навчатимуться у звичайній школі. Перший такий заклад відкриють у Кіровограді до 2014 року.

Про це сьогодні йшлося на засіданні Кабінету Міністрів України, де  прийняли розпорядження «Про проведення у м. Кіровограді експерименту щодо запровадження інноваційної форми влаштування та виховання дітей».

Інноваційна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, полягає у створенні  комунального закладу «Дитячий будинок «Наш дім» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області». Зазначений заклад розрахований на 33 дитини. Нині у ньому виховуються 23 дитини віком від 3 до 20 років.

У Мінсоцполітики переконані, що проведення експерименту дозволить відпрацювати нові підходи щодо організації утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наприклад, передбачається, що діти перебуватимуть у закладі від народження до досягнення повноліття без поділу на вікові групи (тобто вони проживатимуть у закладі однією родиною, а не влаштовуватимуться  в заклади різних сфер управління відповідно до віку та стану здоров’я).

Також йдеться про виховання в оточенні, максимально наближеному до сімейного, за принципом родинності. Діти проживають в окремих кімнатах по 1 – 2 особи, відповідно до віку навчаються в загальноосвітньому навчальному закладі, ліцеї та відвідують дошкільні навчальні заклади. Спільно з вихователем  вони планують витрати на місяць на харчування, придбання одягу, предметів побуту тощо, у закріплених магазинах  закуповують товари. Передбачається для них і відвідання позашкільних гуртків та секцій.

Експеримент здійснюватиметься в межах Кіровоградської міської цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Його проведення передбачає розробку, апробацію та  відпрацювання  нових підходів, спрямованих на індивідуальне виховання особистості у відповідності до європейських та світових стандартів, Конвенції ООН про права дитини. Водночас, як підкреслюють у Мінсоцполітики, експеримент надасть можливість оптимізувати діючі норми і нормативи  та  напрацювати  нові, зокрема норми утримання та харчування дітей,  штатні нормативи, вимоги до ведення документації тощо.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу