Днями у Львові в рамках Дня професійного самовизначення відбувся традиційний ХХІ Ярмарок кар’єри, організаторами якого стали Національний університет «Львівська політехніка» та обласний Центр зайнятості.

Як «Львівська політехніка» працевлаштовує своїх випускників -

Це вже другий подібний захід, що проводиться цьогоріч, який зібрав рекордну кількість учасників. Серед них — практично всі найбільші промислові підприємства й комерційні структури Львова та області, кадрові агентства, представники органів влади. Взяли участь у заході й навчальні заклади міста.

Характерна особливість цьогорічної зустрічі роботодавців із своїми потенційними працівниками – проводення у рамках виконання урядової Програми щодо забезпечення кваліфікованими кадрами компаній, які працюють у сфері інформаційних технологій. Серед її безпосередніх виконавців — «Львівська політехніка», котра в останні роки має відчутні здобутки у підготовці фахівців цього перспективного на ринку праці напрямку професійної підготовки. Важливою обставиною є і те, що з 1 січня 2013 року набуває чинності новий Закон України «Про зайнятість населення». Він, зокрема, покликаний кардинально змінити стосунки між роботодавцями і найманими працівниками, а також навчальними закладами. Це повинно сприяти успішному працевлаштуванню молодих фахівців.

У вітальному слові до учасників Ярмарку кар’єри ректор Національного університету «Львівська політехніка», голова Ради ректорів Львівщини, професор Юрій Бобало наголосив, що вирішення цих питань – вельми актуальне у даний час. Не  менш важливою залишається й проблема перенесення центру ваги відповідальності за пошук і отримання роботи з держави та працедавців безпосередньо на самих випускників ВНЗ.

Цьогоріч свої вакансії випускникам запропонували понад 80 працедавців, серед яких – 20 ІТ-компаній. Студенти змогли безпосередньо поспілкуватися з їх керівниками, пройти тестування на професійну придатність, а також скористатися консультаціями фахівців служби зайнятості тощо.

Як стверджує проректор «Львівської політехніки», професор Дмитро Федасюк, загалом щороку 80–90% випускників університету працевлаштовуються за фахом.  Ще більший відсоток серед тих тих, хто спеціалізується з ІТ-технологій. Цьому сприяє, зокрема, те, що вже два роки поспіль тут діє інформаційно-аналітична система «Випускник – працевлаштування». За її допомогою можна простежити, як і для кого готуються кадри, який досвід вони здобувають і чим завершується їхнє навчання.

Керівник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом «Львівської політехніки», доцент Олег Логуш підтверджує, що слід застосовувати випереджувальні заходи пошуку роботи: не тоді, коли молода людина завершила освіту, а ще коли вона на студентській лаві.

Він розповів, що «Львівська політехніка» першою серед технічних закладів освіти України впровадила ринкові методи працевлаштування. Відповідний університетський відділ тут працює ще з 1993 року. Нинішній Ярмарок кар’єри проходить у формі виставки, де представлені стенди фірм-працедавців. Це дозволяє в оперативному режимі вести конструктивний діалог зі студентами щодо рівня і напрямків їх підготовки, тих вимог, які висуває перед випускниками ВНЗ ринок праці. Зрештою, все це втілюється у вагомий результат. Адже із запропонованих на Ярмарку понад 2 тис. вакансій чимало з них знайшли своїх власників.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *