Нещодавно на радіофізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася VIII Міжнародна наукова конференція “Електроніка та прикладна фізика”. Проведення конференції стало традицією, яка сприяє інтеграції університетської та академічної науки, розвитку міжнародного співробітництва.

На пленарному засіданні виступив із доповіддю “Магнітні вихори у наночастинках” Д. Д. Шека, доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри математики і теоретичної радіофізики радіофізичного факультету, лауреат премії НАНУ ім. О.С. Давидова. Доповідь вченого активно обговорювалася. Він відповів на запитання молодих учених та студентів. Д. Д. Шека розповів про плідну співпрацю за цією науковою тематикою із вченими Інституту теоретичної фізики НАН України та університету м. Байройта, (Федеративна Республіка Німеччини).

У рамках конференції працювали 9 тематичних секцій: лазерна фізика і оптоелектроніка, фізика магнітних явищ, фізика поверхні, нано- та мікроелектроніка, фізика напівпровідників та діелектриків, напівпровідникові прилади, сучасні фізичні методи медико-біологічних досліджень, фізика плазми, комп’ютерна інженерія, математичні проблеми прикладної фізики, радіотехніка. На секційних засіданнях було заслухано та обговорено понад 100 доповідей, підготовлених представниками провідних профільних наукових закладів НАН України (інститути фізики, металофізики, фізики напівпровідників, ядерних досліджень, загальної та неорганічної хімії, газу, електродинаміки, мікробіології та вірусології, молекулярної біології та генетики) та університетів України (класичні університети Харкова, Сімферополя, Івано-Франківська, Чернівців, Ужгорода, Запоріжжя, Сум, Донецька, Дніпропетровська, Кам’янця-Подільського, політехнічні університети Києва, Харкова, Луганська та Львова).

Співавторами доповідей були дослідники з низки зарубіжних університетів, зокрема з ФРН – Університет м. Кайзерслаутерна та Університет м. Дармштадта, з Республіки Польща – Університет технологій м. Варшави, з Держави Ізраїль – Інститут технологій міста Хайфи, з РФ – Ярославльське відділення Інституту фізики та технологій РАН, Ярославльський університет. Активну участь у роботі конференції брали аспіранти та студенти, значна частина доповідей зроблена за їх участю.

Праці конференції, починаючи з першої, яка відбулася у жовтні 2005 р., публікуються виключно англійською мовою, що дозволяє працювати з цими матеріалами вченим з усього світу. Частину усних доповідей також проведено англійською мовою.

Прес-служба КНУ імені Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу