Брак сну по-різному впливає на чоловіків та жінок -Брак сну по-різному впливає на чоловіків та жінок, пише The Telegraph з посиланням на експеримент з 27 здоровими добровольцями.

“Ми дуже здивувалися, коли в ході роботи встановили, що нестача сну не робить настільки істотного впливу на рівень цукру, глюкози, лептину, як вважалося раніше. Але були виявлені статеві відмінності в рівні греліну – гормону, що стимулює голод, і в гормоні насичення – GLP-1”, – розповідає автор дослідження, д-р Сенонж.

Вчені заміряли рівень гормонів в крові людей після того, як ті проспали спочатку 4 години на добу, а потім 9. У першому випадку у чоловіків підскакував грелін, що призводить до того, що підвищується апетит. А у жінок падав GLP-1, що призводило до того, що людина не отримувала насичення при вживанні їжі. Про подібні відмінності раніше дослідникам не було відомо.

Але ж, хоч чоловіки від недосипу мають звірячий апетит, а жінки не можуть насититись, все одне, нестача сну і для тих, і для інших є шляхом до ожиріння.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *