У Дніпропетровському обласному центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій відкрито мобільний планетарій пересувного типу. Це перший пересувний планетарій в регіоні. На його придбання з обласного бюджету було виділено 42 тис. грн. На базі планетарію працюватимуть астрономічний гурток і віртуальна школа (інтернет-школа). В урочистому відкритті взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, в.о. начальника Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Демчик, директор Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді Людмила Волкова.

«Мобільний планетарій — це унікальний пізнавальний комплекс, оснащений новітнім обладнанням, що пропонує широкі можливості для ознайомлення школярів області зі Всесвітом, Сонячною системою та зоряним небом. Це чудовий подарунок юним інтелектуалам нашої області, які захоплюються вивченням астрономії. Влітку 2012 року, згідно з графіком, планується виїзна робота цього планетарію в оздоровчі заклади області, а з вересня — у школи. Завдяки цьому діти з віддалених міст і районів області відвідають планетарій, а хтось, можливо, й уперше», — сказала Марія Пустова.

Мобільний планетарій являє собою надувний проекційний купол діаметром 5 метрів і висотою 3,3 метри. Він виконаний із міцного матеріалу, що не пропускає світло. Одночасно в ньому можуть перебувати близько 15 осіб. За допомогою проектора, комп’ютера та спеціального дзеркала по всій внутрішній поверхні (360 градусів) куполу демонструються навчально-наукові фільми.

Також на базі мобільного планетарію відкрито астрономічний гурток. Нині в ньому навчається 25 дітей. Протягом навчання діти матимуть можливість закріпити знання, набуті на уроках природознавства, географії, історії, математики, фізики, хімії та інформаційних технологій. З вересня 2012 року при цьому планетарії працюватиме ще й віртуальна школа (інтернет-школа) з астрономії. Віртуальна астрономічна школа Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій передбачає залучення школярів із віддалених міст, сільських районів до науково-дослідницької, конструкторської та винахідницької роботи.

Адреса Дніпропетровського планетарію: вул. Рогальова, 10.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу