Одна з головних проблем дошкільної освіти в Україні – нестача професійних кадрів. В той час, як у школі вакансій немає, а молодим вчителям важко влаштуватися на роботу. Про це  сказав заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський під час Всеукраїнської наради з ректорами (директорами) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

“Тут чимало вакансій. Проблема полягає у тому, щоб заохотити фахівців працювати педагогами саме у дошкільних закладах”, – наголосив Борис Жебровський.

Присутні на нараді запропонували можливі шляхи вирішення цієї проблеми. Зокрема, запровадити в інститутах післядипломної освіти курси перепідготовки вчителів молодших класів на педагогів-дошкільників.

Крім того, занепокоєння у заступника міністра викликає і ситуація з додатковими заняттями у садочках. Адже часто  такі заняття проводять вчителі загальної школи з метою підробітку. Проте мало хто з них справді вміє працювати з дошкільнятами.

Аби уникнути таких непорозумінь, за словами директора Департаменту загальної середньої і дошкільної освіти Олега Єресько, на курсах підвищення кваліфікації вчителів варто ввести окремий модуль з психології дошкільнят.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу