Учительські пенсії – багато чи мало? - 1Колишній учительці Майї Базилюк 76 років. Вона вийшла на пенсію ще в 1991 році – за часів СРСР. Тоді їй призначили чималі виплати – 211 карбованців, бо зарплата була хороша. Але союз розпався і пенсіонерці дали 132 карбованці на місяць, пише журнал «Перша вчителька».

Майя Семенівна розповідає, що спочатку скаржитися не було підстав. Пенсія невелика, але вчителька проводила з учнями індивідуальні заняття, і це її підтримувало. Завдяки 35-річному трудовому стажу вчителька добилася пенсії за віком і з березня цього року отримує 1 155 гривень щомісяця.

Пенсіонерка каже, що грошей їй вистачало б, однак вона захворіла на онкологію й була прооперована. Відтоді жити на пенсію дуже складно – всі гроші йдуть на ліки й харчі.

Історія Майї Семенівни досить типова – з певного віку працювати стає важко і пенсіонери полишають підзаробітки. Та більшість людей у 55 з половиною років ще повні сил. Тож не дивно, що в Україні в початковій школі працює більш як 11 тисяч учителів молодших класів, які вже за віком пенсіонери.

Як правило, ці педагоги мають величезний досвід роботи з дітьми – вони золотий фонд початкової школи.

Наші пенсіонери, може, й хочуть їздити в тури різними країнами, як їхні однолітки з Європи. Але життя не дає насолодитися відпочинком і тому вони працюють, доки є сили.

Незважаючи на соціальну значущість учительської праці, держава не надто турбується про педагогів. Інколи вони мають по 40 і більше років педстажу, це вчителі вищої категорії з 12-им розрядом. Але навіть висока кваліфікація не дає істотної надбавки до пенсії.

До речі, середня пенсія вчителя (зокрема початкової школи) становить приблизно 1 200 гривень. Багато це чимало? На розсуд читача.

Докладніше про це та інше тут…

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

7 коментар до “Учительські пенсії – багато чи мало?”
 1. “Як правило, ці педагоги мають величезний досвід роботи з дітьми – вони золотий фонд початкової школи.”
  Скоріш, як виняток… З такими зарплатами й пенсіями розумні й відповідальні (перед власними дітьми) люди зі шкіл утікають, лишаються безтолкові старпери, котрі дітей просто таки калічать морально, а часом і не лише. І циніки, котрі бачать не дитину, а лише гаманець її батьків… Втім, 1200 грн – пенсія у нашій країні ще й немаленька.

 2. Відповідь на це питання шукайте в премєрміністра. Він Вам доведе, що зарплата та пенсія бютжетників стрімко зростала і вони повністю задоволені життям. Читайте і щиро дякуйте. Про Вас думають,за Вас думають, Вам думати немає потреби.

 3. Прекрасно понимаю учительницу. У меня общий стаж 48лет из них 25 пед.стажа и
  при этом моя пенсия составляет 1086гр.85коп. Если не смогу работать то надежда
  только на .. Нет надежды.

  1. Вот и дождались “покращення”. И это только начало.
   Экономику рыги-аналы окончательно завалили.
   Дальше – полный стабилизецЪ.

   1. 100%,блин люди, надо это кодло как-то выгнать и поставить Юльку президентом, у той хоть мозги есть. Ну блин, сколько ж уже можно сидеть и смотреть как вымирать наши близкие, как их мучают и уничтожают какие-то дебильные тупорылые дикие зэки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *