8 листопада 2012 року у рамках відзначення Днів Відня у Києві голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов та мер Відня Міхаель Хойпль зустрілися з учнівським та педагогічним колективами спеціалізованої школи № 115 ім. І.Огієнка. Австрійська делегація завітала саме до цієї столичної школи оскільки вона з 2004 року підтримує партнерські зв’язки з гімназією № 18 міста Відень.

Аби такий позитивний досвід співпраці поширився й на інші навчальні заклади, було укладено Угоду у галузі освіти між головним управлінням освіти і науки КМДА та Віденською міською радою шкіл.

Ця угода передбачає важливі напрямки співпраці обох столиць: забезпечення інформаційного обміну в ході реалізації програм розвитку освіти; дво- та багатостороннє співробітництво у проектах, що мають на меті розвиток європейської свідомості, сприяння вивченню іноземних мов, інтенсифікацію міжкультурної освіти, сприяння підприємництву в освітній сфері; розвиток партнерських зв’язків між освітніми установами; організація обмінів групами педагогічних працівників та учнівської молоді; проведення конференцій та семінарів з актуальних проблем розвитку освіти.

«Коли про співпрацю між містами домовляються дорослі – це добре, а коли співпрацюють не лише дорослі, а й діти – це означає, що взаємостосунки двох міст мають великі перспективи. У нас з віденськими колегами є спільне бажання розвивати співпрацю між навчальними закладами і в цьому ми бачимо велику користь, насамперед, для наших дітей», – зауважив Олександр Попов.

Засвідчуючи свої наміри розвивати співпрацю, начальник головного управління освіти та науки КМДА Оксана Добровольська передала меру Відня листи дружби з пропозиціями щодо співробітництва, які написали школярі 20 київських шкіл віденським навчальним закладам.

У відповідь мер Відня Міхаель Хойпль пообіцяв сприяти налагодженню дружніх стосунків між віденськими та київськими школами.

«Я дуже радий, що цього року вдруге відвідав Київ. І сталося це, в перше чергу, завдяки нашій активній співпраці в освітянській галузі.  Партнерство, яке більше 10 років триває між київською школою №115 та віденською гімназією, є дуже добрим і яскравим прикладом. Сподіваюся, що прикладів такої дружби щороку ставатиме ще більше», – зауважив Міхаель Хойпль.

За інформацією Київської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу