Українські виші відкривають кабінети психологічної допомоги - maidanОдними з перших волонтерів на столичному євромайдані були не кухарі і не медики, це були психологи. Вони абсолютно безкоштовно приймали людей у Будинку профспілок. Свою місію пояснювали лаконічно: «Вони на майдані, бо не всі протестувальники витримують психологічний накал».

За 3 місяці країна пережила трагічні події: бої з Беркутом, обстріл снайперами, безсонні ночі та похорони сотень власних синів. Тож нині потреба у кваліфікованій психологічній допомозі актуальна як ніколи. До її вирішення долучились у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Тут створили психологічний кабінет, де надають безкоштовну, а головне, анонімну допомогу.

Спеціалісти наголошують, що психологічна травма проявляється не одразу. Може виникнути за тиждень або за місяць. Але її можна впізнати: нав’язливі спогади, фантазії, постійно повторювані уявлення про пережите; постійно повторювані нічні кошмари, пов’язані з психологічно важкою подією; спалахи негативних емоційних станів; прагнення уникати будь-яких думок або ситуацій, які пробуджують спогади про травму; нездатність відтворити в пам’яті основні, важливі елементи екстремальної ситуації; помітна втрата колишніх інтересів і захоплень; відчуття відчуженості.

Подібні психологічні центри незабаром можуть з’явитись й в інших вітчизняних вишах. Таку рекомендацію від Психологічної служби Національної академії педагогічних наук вже отримали вищі навчальні заклади країни.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *