Медики рекомендують займатися верховою їздою з восьми років - 237933Їзда верхи формує не лише благородну поставу, а й характер, пише газета «Освіта України». Медики рекомендують починати займатися верховою їздою з восьми років. Саме в цьому віці дитина вже фізично може хоч щось зробити з конем – повернути, зупинити.

 Цей шляхетний вид спорту ніколи не був ні дешевим, ні простим. Їзда верхи – це навіть не так спорт, як співпраця з розумною твариною, яка має свій характер і власну думку про того, хто «вгорі». Не зійшлися характерами – можна забути про великий спорт, принаймні з цим «партнером». Однак навіть почати їздити верхи буває важкувато: одне падіння може назавжди відбити бажання навчатися далі. А ще ця справа потребує самоорганізації, неабиякої витримки і психологічної стійкості навіть від дітей. Але все по порядку…

Навчитися верхової їзди сьогодні пропонують здебільшого приватні школи або тренери. Її, наприклад, вводять як факультативне заняття у приватних елітних школах «Леді» для дівчат і «Кадетство» для хлопців. Це сприяє більш гармонійному розвитку хлопців, – комен¬тує директор школи «Кадетство» підполковник Олексій Літвиненко. А дівчат, до речі, навчають їздити в дамському сідлі. Сьогодні це більше данина європейській моді, а ось за часів Радянського Союзу все було трохи інакше…

Тренер із верхової їзди конкуристка Юлія Крижановська розповідає, що коли поступала до дитячої кінноспортивної школи «Авангард», було 90 бажаючих навчатися. А коней тільки 30.

– Я приносила табель успішності, – розповідає Юлія Павлівна. – І якщо в когось з’являлися трійки, миттєво вилітали з групи. Бо ж усі діти – талановиті, всі хочуть навчатися. Тим більше, тоді це було безкоштовно.

Ще перед початком занять треба пройти серйозний медогляд: ортопеда, окуліста, дерматолога і психотерапевта. Хоча кінь урівноважує психіку, він не прощає жорстокості чи злості. Треба бути дуже стриманим. Якщо діти гіперактивні, це не перешкода заняттям. Основне, щоб у їхніх діях до тварини не було злості. Серед серйозних протипоказань – поганий зір. Хоча кінь, як кажуть, має очі на лобі і не піде куди попало, перед очима вершника весь час змінюватиметься пейзаж. Це перенапружує зір.

– Медики взагалі рекомендують починати займатися верховою їздою з восьми років, – пояснює тренер. – Саме в цьому віці дитина вже фізично може хоч щось зробити з конем – повернути, зупинити. І вважається, що кістяк достатньо сформований, але ще гнучкий. Адже кінний спорт надзвичайно корисний для хребта. В усіх вершників рівна постава і не буває остеохондрозу, бо це – постійний рух. Для дітей із ДЦП їзда верхи взагалі є чудовою терапією. Були випадки, коли їх «витягали» просто із жахливих станів. І навіть тих, хто на візках, ставили на ноги!

На найслабший третій розряд у кінному спорті здають за півтора року. Це передбачає заняття принаймні двічі на тиждень по 45 хвилин. Якщо починаєш спортивну кар’єру, треба щоденно працювати тільки з одним конем. І це вже твій партнер, більше до нього ніхто не підходить. А хіба ж не буває такого, що діти під час навчання сваряться за коней? Усім, мабуть, хочеться більш ласкаву конячку.

Далі цікавіше…

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *