1,5 мільйонів сторінок древніх рукописів з Оксфорду і Ватикану викладуть в інтернеті - оксфордаБодліанська бібліотека в Університеті Оксфорд (Велика Британія) і Ватиканська апостольська бібліотека збираються оцифрувати близько 1,5 мільйонів сторінок древніх рукописів і викласти їх в інтернеті. Про співпрацю сторін і новий проект повідомляється на сайті британської бібліотеки. 

Планується, що вченим зі всього світу стануть доступні перш за все тексти з трьох галузей: грецькі манускрипти, інкунабули XV століття (перші друковані книги) і манускрипти староєврейською мовою. Велику частину матеріалу для оцифрування (приблизно дві третини) надасть бібліотека Ватикану. 

Перш за все такий проект був задуманий для дослідників, які отримають доступ до вивчення древніх рукописів. На реалізацію цієї задумки планується витратити близько 3,17 мільйонів доларів, які виділить британський фонд Polonsky Foundation, що підтримує різні культурні та освітні проекти. 

Оцифрування матеріалів триватиме близько чотирьох років. Бодліанська бібліотека вже співробітничала з фондом Polonsky Foundation, на чиї кошти було здійснене оцифрування близько 280 тисяч фрагментів Каїрської генізи – зібрання середньовічних документів, виявлених у сховищі каїрської синагоги Бен Езри наприкінці XIX століття. Тепер вони доступні в інтернеті.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *