Тридцять тисяч безробітних, половина із них із вищою освітою – так нині виглядає ринок праці на Львівщині. Більшій частині тих, хто зараз в активному пошуку роботи не виповнилось і тридцяти. Вони навчались на правників, менеджерів, економістів, їх серед безробітних – кожен четвертий , а треба було освоювати інженерію. Підприємства готові відкрити двері молодим слюсарям, токарям та фрезерувальникам і заплатити кожному по три тисячі гривень, втім робітників немає. Познайомити роботодавців із майбутнім персоналом Львівський обласний центр зайнятості та Національний університет «Львівська політехніка» вирішили на щорічному ярмарку кар’єри.

«Такі зустрічі важливі, перш за все, для випускників. Їм залишилося вчитися іще місяць-півтора і багато-хто уже прицінюється до роботодавця, подає резюме – розповідає директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, – оскільки по деяких спеціальностях навчання в ЛП триває п’ять з половиною років, то восени ми проведемо ще один такий захід».

Один із випусків Львівської політехніки Роман розповідає – після закінчення Вишу йому ніхто так і не запропонував роботу, ба більше – підприємство, де б можна було пройти практику також шукав сам. Коли довелося влаштовуватися на роботу, то по спеціальності (економічна і математична) молодого хлопця без досвіду брати не захотіли. Пішов працювати у банк. Тепер відвідує ярмарки кар’єри, аби врешті працювати тим на кого вчився і заробляти більше.

Проректор ЛП Богдан Моркляник проблему знає і пояснює – все через те, що працедавців не заохочують брати на  роботу молодь. «В ідеалі мала б діяти державна програма стимулювання підприємств, наприклад  якщо беруть молодого спеціаліста, отримують податкові канікули, тощо. Такого немає, тому із двох вибирають більш освіченого».

Водночас, торік поповнити студентські лави Львівської політехніки попросилося найбільше абітурієнтів серед усіх Вишів країни. І пріоритети цього разу для них були іншими.Більше жодних модних та гучних професій. Найбільший конкурс зафіксували в інженерному та ІТ-напрямку.

Компанії-роботодавці зі сфери комп’ютерних технологій стабільно роблять акцент на молодих спеціалістах. Фірмам простіше взяти юного випускника і навчити під себе, аніж перевчати після когось. Дехто навіть відкриває спеціальні підготовчі курси при підприємстві і уже із їхніх випускників набирає штат. А вакансій чимало. «У нас 250 вакансій програміста-тестувальника, – розповідає HR-спеціаліст роботодавця у сфері ІТ Зоряна Балко, – і з огляду на динаміку розвитку нашої компанії, то у найближчі 5 років потреба у фахівцях зростатиме».

Нагадаємо, що дефіцит спеціалістів у галузі ІТ-технологій частково вирішив уряд, удвічі збільшивши на цей напрямок державне замовлення.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу