У минулому номері «Освіта України» повідомляла, що в столичному «Україн­ському домі» відбувся форум лідерів студентських профспілкових організацій з однойменною назвою. Виявилось, що якість вітчизняної освіти турбує не лише посадовців, а й молодіжних активістів.

Зібрання було справді представницьким. Актуальні проблеми молоді обговорю­вали перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, голо­ва Федерації професійних спілок України Юрій Кулик, перший заступник голо­ви Державної служби молоді та спорту Сергій Глущенко, представники Асоціації правозахисних організацій студентів України та лідери студентських профспілко­вих організацій.

У дискусіях під час форуму увага акцентувалася на проблемах, які сьогодні турбують молодь: якісна освіта в навчальному закладі, підготовка до успішної кар’єри, розмір і механізми нарахування стипендії, ремонт гуртожитків тощо.

— Робота наших профспілок, студентських профспілкових активістів має бути спрямована на постійний діалог з адміністрацією вищих навчальних закладів, —  зазначив Євген Суліма.— З одного боку, я знаю, що такі діалоги є. З іншого —  інколи не завжди є розуміння, як вирішувати ті чи інші питання. Тому мені зда­ється, що склалася правильна ситуація, коли об’єдналися профспілки, студентські активісти. Так вони можуть спілкуватися не тільки в замкнутому просторі одно­го ВНЗ, міста й області, а й усієї України. Міністерство має з профспілками по­стійний діалог, ми відпрацьовуємо такі питання, що виходять за межі одного на­вчального закладу.

СЛОВО УЧАСНИКАМ

Лазарева Дар’я — віце-президент АПОС України, голова профспілкового комітету студентів Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

— Хочу зазначити, що роль такого рівня заходів якраз і допомагає вести соціальний діалог між профспілками і органами влади для вирішення проблемних студентських питань. Сьогодні од­ним з наших пріоритетних завдань є якість освіти. І ми — профспілки — не залишаємо осторонь той факт, що в цьому питанні з міністерством освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту ми йде­мо в одному напрямі.

Анастасія Сабова — очільниця Всеукраїнської студентської ради.

— Переконана, що діалог між студентством і представниками органів влади є необхідною умовою виро­блення тих реформ, які дадуть змогу вищій освіті України розвиватися. Аби наша освіта була конкурен­тоспроможною, мають працювати і Кабмін, і міністерство, і студентське самоврядування, і профспілки.

Дмитро ШУЛІКІН, «Освіта України» № 91-92

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу