Україна – Франція: навчання за кордоном - Z14 листопада в МОНмолодьспорту відбулася зустріч представників провідних вищих навчальних закладів України та Французької Республіки, організована міністерством разом з Посольством Франції в Україні та представництвом агенції Campus France.

Учасники зібрання відзначили, що проведення таких зустрічей стало доброю традицією та дає практичні результати. Зокрема, минулого року в рамках Урядової програми до провідних вищих навчальних закладів Франції направлено на навчання та стажування понад 60 українських студентів та аспірантів.

Під час зустрічі представники міністерства, посольства Французької Республіки та вищих навчальних закладів України і Франції обговорили питання щодо розвитку академічної мобільності студентів, аспірантів, науковців та викладачів, зокрема, можливі варіанти співпраці щодо направлення на навчання або наукове стажування як українських студентів та аспірантів до провідних ВНЗ Франції, так і французьких – до вітчизняних університетів. Окрім того, обговорено питання гармонізації магістерських програм та подвійних дипломів і низку інших важливих питань щодо поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами обох держав. 

Значну увагу учасники засідання приділили питанню виконання дисертаційних робіт аспірантами під подвійним українсько-французьким науковим керівництвом. Це надає можливість мати більш інтегрований матеріал для дисертацій – як на досвіді та напрацюваннях української науки, так і французької. Так, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров повідомив, що сьогодні університет вже має позитивний досвід співпраці саме з вищими навчальними закладами Франції. Зокрема, 30 аспірантів–хіміків та 17 фізиків вже працюють під подвійним українсько-французьким науковим керівництвом.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу