Болгарія запросить на роботу українських вчителів - учительБолгарія зацікавлена в залученні до роботи в сільські школи країни українських фахівців. Про це повідомив представник Софійської моніторингової групи в сфері освіти Васил Атанасов. 

Він підкреслив, що в цей час більшість випускників болгарських педагогічних ВНЗ або з небажанням відправляються вчителювати в провінцію, або взагалі відмовляються працювати за фахом. 

“Така тенденція вже привела до катастрофічної нестачі кадрів, – зазначив він. – Ми вже зіткнулися з проблемою закриття ряду шкіл через відсутність викладачів”. 

На думку В.Атанасова, в цей час Болгарії необхідна масштабна програма підтримки не тільки молодих вітчизняних вчителів, а й їхніх зарубіжних колег. 

Як вважають експерти, перевагу серед іноземних громадян мають отримати етнічні болгари, що добре володіють болгарською мовою і мають робочі візи для ЄС. “Ми знаємо, що діаспора болгар в Україні налічує приблизно 250 тисяч осіб, – нагадав В.Атанасов. – Якщо серед них знайдуться вчителі, охочі попрацювати на історичній батьківщині, Софія тільки виграє”. 

Втім, як стверджують скептики, та ж офіційна Софія поки не має у своєму розпорядженні всі можливості надання іноземним фахівцям необхідних умов для діяльності. Передбачається, що подібна ініціатива найближчим часом розглядатиметься в уряді Болгарії, а також на засіданнях навчальних фондів та громадських організацій країни.

За матеріалами Голос.UA

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *