20 листопада 2012 року з нагоди вручення ювілейного стотисячного патенту на винахід відбувся брифінг для журналістів за участю Голови Державної служби інтелектуальної власності України  Миколи Ковіні.

На захід, який проходив у приміщенні Державного підприємства “Український інститут промислової власності” (ДП “УІПВ”), зібралися представники ЗМІ, фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності, науковці.

Виступаючи перед учасниками брифінгу, Микола Ковіня привітав з отриманням ювілейного патенту Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України і колектив авторів винаходу.

– Хочу нагадати, що в нашій державі перший патент на винахід був виданий у 1992 році, двадцять років тому, – зазначив Микола Ковіня. – І сьогодні ми святкуємо подвійний ювілей. Ці перші сто тисяч патентів і є нашим найціннішим інтелектуальним надбанням. Незважаючи на складну економічну ситуацію, українські винахідники все-таки працюють, пропонують нові розробки й концепції. А ДСІВ та ДП “УІПВ” зі свого боку роблять усе можливе для того, щоб зробити процес отримання охоронного документа якомога зручнішим для заявників.

Заступник директора Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, доктор медичних наук Григорій Потебня розповів присутнім про діяльність закладу тапріоритетні напрями досліджень. За його словами, з моменту свого заснування в 1960 році інститут веде науковий пошук у галузі експериментальної та клінічної онкології й має вже 289 охоронних документів на свої розробки.

– Гадаю, у тому, що нам поталанило отримати ювілейний патент, є, безперечно, велика заслуга нашого талановитого й працьовитого наукового колективу. Якщо взяти за ціле всю кількість наших науковців, то на кожного співробітника припадає по два патенти – це високий показник, – зазначив Григорій Потебня.

Чи не найбільша увага учасників брифінгу була приділена тематиці самого винаходу, який отримав патент № 100 000. Одна з авторів, завідувач відділу біохімії пухлинного росту Софія Залєток розповіла учасникам брифінгу про колектив винахідників і про саму експериментальну розробку.

– Наше дослідження стосується медицини, а саме – онкології. Ми запропонували спосіб, що полегшує наслідки хіміотерапії під час лікування онкологічних захворювань. Він полягає в застосуванні екстракту зеленого чаю, який містить поліфеноли й частинки якого мають нанорозмір. Сподіваюся, що результати нашого експерименту щодо поліфенолів дадуть поштовх до клінічнихдосліджень і допомагатимуть людям, – підсумувала науковець.

Як уже зазначалося, 12 листопада 2012 року ДСІВ до відповідного державного реєстру внесено стотисячний патент України на винахід «Спосіб підвищення ефективності хіміотерапії резистентних до хіміотерапії злоякісних пухлин». Власником патенту є Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України. Автори винаходу – співробітники відділу біохімії пухлинного росту: Софія Залєток, Олексій Орловський, Володимир Шляховенко, Олег Кленов, Олена Самойленко, Сергій Гоголь, Олена Карнаушенко, Алла Вербіненко.

 За інформацією прес-служби Державної служби інтелектуальної власності

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Коментарі закриті.