Нові знаменитості. За ручками та файлами репетиторів полюють учні    -В орієнтованій на споживання культурі Гонконга зовнішній вигляд дуже впливає на успіх. Знамениті репетитори з дорогими зачісками, вбрані в дизайнерський одяг, є об’єктом поклоніння для своїх юних фанів, які натовпами записуються на їхні уроки.

Заробляють ці вчителі відповідно – дехто вже став мільйонером і регулярно з’являється в телешоу.

“Для того, щоб стати елітним репетитором, краще бути молодим і привабливим – це дуже допомагає. Зовнішність для студентів важлива”, – каже 26-річна Келлі Мок, “королева репетиторів”, яка працює в “Кінґз Ґлорі” – одному з найбільших приватних освітніх центрів Гонконга.

Річарда Енга з Бікен-коледжу часто називають першим із “зіркових репетиторів”. Колишній шкільний учитель розповідає, що ідея внести у викладання свіжий струмінь виникла у нього після того, як він знявся у рекламній фотосесії своєї сестри-художниці.

Енг оздобив своїм портретом низку канцелярських товарів: папки і файли для навчальних матеріалів, банерні ручки тощо. Підлітки буквально полюють за цими предметами – так, ніби їхній учитель є рок-зіркою.

Феномен репетитора-знаменитості виник на фоні бурхливого розвитку, який переживає позашкільна освіта в Азії.

Вступні іспити там надзвичайно складні, а амбітні батьки дуже хочуть бачити своїх дітей у престижних університетах і ліцеях.

Репетиторство, або “тіньова освіта”, як називає його АБР, дуже поширилося в Азії через те, що дедалі більше школярів прагнуть здобути вищу освіту.

Професор Гонконзького університету Марк Брей, один із авторів згаданого дослідження АБР, розповів ВВС, що 72 % гонконзьких старшокласників відвідують ті чи інші додаткові заняття.

Багаті батьки за традицією наймають індивідуальних учителів, але зіркові репетитори займаються з менш заможними дітьми, бо викладають у групах, які можуть налічувати понад сотню осіб.

 За матеріалами bbc.co.uk

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *