Мільйон доларів за вирішення «завдання тисячоліття» може отримати математик -Професор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Анатолій Плотников. Він розв’язав «завдання тисячоліття» – P vs NP. Це одне з 7 найскладніших і найважливіших для людства завдань сучасної математики, визначених 12 років тому Массачусетським інститутом Клея. За розв’язання кожного з них обіцяють винагороду в розмірі 1 млн долл. США.

Завдання, яке розв’язав луганчанин Анатолій Плотников, стосується захисту інформації в різних сферах діяльності людства, в тому числі, особистої, ділової і військової. «Вирішення цього завдання здатне перевернути весь світ, і фактично поставить під загрозу захищеність майже всіх інформаційних систем у всьому світі. Людству доведеться шукати нові засоби захисту інформації», – пояснив директор компанії з захисту інформації Віктор Жора.

Нагадаємо, що російський математик Григорій Перельман, який вирішив із «завдань тисячоліття» гіпотезу Пуанкаре, відмовився від винагороди в мільйон доларів. Луганчанин Анатолій Плотников не хоче ділити «шкуру невбитого ведмедя» – на перевірку його розв’язання завдання піде не один рік, але знає, куди б витратив премію в першу чергу. Математик купив би собі квартиру, оскільки зараз він змушений жити в гуртожитку.

Поки ж математика «відзначили» на місцевому рівні – йому вручили грамоту від районної ради за внесок у науку.

За матеріалами  chernivtsi.comments.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *