3 грудня 2012 року о 15:00 год. у Державному музеї іграшки (Кловський узвіз, 8) відкривається виставка ялинкових прикрас «Новорічні паперові фантазії».

Цьогорічна мода – паперова новорічна ялинка – поєднує давні традиції і сучасність, дозволяє проявити творчі здібності у виготовленні саморобних новорічних прикрас дітям та дорослим, дарує тепло та затишок родинного новорічного свята.

В експозиції представлені картонажні іграшки ХІХ-ХХ ст. («дрезденки»), фігурки з пап’є-маше початку минулого століття, різдвяні літографічні янголи ХІХ століття, саморобні прикраси, виготовлені в київських родинах понад сторіччя тому. Окрім того, до уваги відвідувачів представлені українські витинанки, найдавніші екземпляри яких датуються ХVІІ століттям. Характерні елементи паперового орнаменту (сніжинки-зірочки, постаті янголів, хрести, прапорці, хлопавки, бонбоньєрки, гірлянди, ліхтарики, а також вишукані мініатюрні будиночки та ялинки, виготовлені з серветок, газет, модних журналів, пакувального картону та інших матеріалів) додають святу оригінальності та вишуканості.

Головним акцентом експозиції є квілінг – старовинне мистецтво скручування паперу, народжене в стінах монастирів у ХVІ столітті – захоплення гімназисток царської Росії та жінок з вищого світу, що набуло популярності сьогодні.

Державний музей іграшки створено у Києві 16 листопада 2003 року та знаходиться у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу