Днями у ЗМІ з’явилася інформація стосовно зменшення фінансування оплати комунальних послуг в деяких вищих навчальних закладах Донецької області.

У зв’язку з цим, Департамент економіки та фінансування МОНмолодьспорту повідомляє, що  відповідно до Закону України «Про Державний бюджет» навчальні заклади отримують фінансування на рік «одним рядком» і самостійно планують видатки на різні статті витрат за напрямами використання, зокрема: на заробітну плату, стипендії, комунальні видатки тощо.

Справді, стверджують у МОНмолодьспорту, цього року, зважаючи на кризовий стан економіки, комунальні витрати навчальних закладів не передбачено в обсязі, який би враховував їх стовідсоткову потребу. Дефіцит коштів на оплату комунальних послуг навчальні заклади компенсували за рахунок власних надходжень.

Відповідно до звітів фінансово-господарської діяльності за 9 місяців 2012 року, а також за інформацією Приазовського державного технічного університету та Державного вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет» станом на 28 листопада цього року, заборгованість з оплати рахунків за спожиті комунальні послуги та енергоносії відсутня.

Окрім того, за інформацією керівництва Приазовського державного технічного університету та ДВНЗ «Донецький національний технічний університет», навчальними закладами не приймалися рішення щодо переривання навчального процесу та не здійснювалося жодних дій щодо примусового направлення працівників навчального закладу у відпустку без збереження заробітної плати.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту постійно здійснює моніторинг та аналізує ефективність використання бюджетних коштів за всіма бюджетними програмами. Окрім того, МОНмолодсьпорту шукає можливості економії коштів, за рахунок чого відбувається їх перерозподіл у бік збільшення видатків на комунальні послуги вищим навчальним закладам.

 

За інформацією Департаменту економіки та фінансування МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу