На Дніпропетровщині з 1 вересня 2012 року діє проект «Електронна школа для обдарованих учнів», що передбачає створення додаткового освітнього ресурсу для учнів, які бажають розширити свої знання у галузі різних предметів. «Електронна школа для обдарованих учнів» створена за підтримки губернатора Дніпропетровської області Олександра Вілкула у рамках масштабного регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».

До роботи у проекті «Електронна школа для обдарованих учнів» залучені фахівці вищих навчальних закладів та шкіл, що мають високий професійний педагогічний, методичний рівень та досвід дистанційного навчання учнів. У рамках проекту створені інформаційні бази навчальних матеріалів та надана можливість прослухати лекції провідних фахівців у режимі он-лайн.

Електронна школа надає знання з 11 напрямів, а лекторами працюють 3 доктори наук, професори, 17 кандидатів наук, доцентів, а також молоді вчені з Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Інституту сільського господарства степової зони Національної академії аграрних наук, Дніпропетровського державного аграрного університету, Дніпропетровського державного інституту фізичної культури та спорту, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна.

Окрім того, як повідомив начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Демчик, між головним управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації та некомерційною освітньою організацією Khan Academy досягнута домовленість про вільне використання інтернет-ресурсу Академії.

Нагадаємо, що Khan Academy – всесвітньовідомий освітній інтернет-ресурс, метою якого є «надання високоякісної освіти кожному, усюди і завжди». Академія була заснована у 2006 році Салманом Ханом.

Це абсолютно новаторський підхід у способах створення та викладу навчального контенту незалежно від віку учнів, їх рівня підготовки та географії проживання. Мова лекцій – англійська, але діє проект з перекладу лекцій іншими мовами, у тому числі російською та українською. Щомісяця навчальні матеріали Академії Хана переглядають більше мільйона осіб.

Використання ресурсу Khan Academy надає усім бажаючим, особливо школярам, доступ до колекції з більш ніж 3600 безкоштовних мікролекцій з навчальних предметів: математика, історія, охорона здоров’я і медицина, фінанси, фізика, хімія та органічна хімія, біологія, астрономія та космологія, економіка, макро- і мікроекономіка, історія мистецтва, комп’ютерні науки. Курс мікролекцій складається з відеороликів за визначеною тематикою з використанням засобів мультимедіа тривалістю 5-15 хвилин.

Для освітян Дніпропетровщини ресурс має подвійну цінність: по-перше, високоякісні й доступні у сприйнятті й розумінні освітні матеріали і, по-друге, англійська мова, якою викладено лекції та уроки.

Олександр Демчик сказав: «Обласна влада прагне долучити усіх школярів та студентів Дніпропетровської області до міжнародної освітньої мережі, тому заохочує до використання ресурсів академії у роботі «Електронної школи для обдарованої молоді Дніпропетровщини. Головне управління освіти планує розширювати й поглиблювати зв’язок з Khan Academy».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу