28 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови від 26 квітня 2003 року № 623 «Про затвердження Порядку присвоєння і нанесення на диски для лазерних систем зчитування та/або матриці спеціального ідентифікаційного коду та визнання спеціальних ідентифікаційних кодів, нанесених на диски та/або матриці, що експортуються, або матриці, що імпортуються».

Документ розроблено на виконання Національного плану дій  щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженої Указом Президента України від 27 квітня 2011 р. № 504, з метою уникнення додаткового навантаження на суб’єктів господарювання під час здійснення ними зовнішньоекономічної діяльності та скорочення переліку документів дозвільного характеру.

Як відомо, відповідно до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування» експорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць здійснюється лише за наявності на них СІД-кодів. Імпорт матриць здійснюється за наявності на них СІД-кодів.

Порядок присвоєння і нанесення на диски для лазерних систем зчитування та/або матриці спеціального ідентифікаційного коду та визнання спеціальних ідентифікаційних кодів, нанесених на диски та/або матриці, що експортуються, або матриці, що імпортуються, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 року № 623.

Так, згідно з цим Порядком документом, що підтверджує присвоєння та/або визнання СІД-коду, був витяг з реєстру СІД-кодів, який видавався Державною службою інтелектуальної власності України.

Копія витягу з реєстру подавалася заявником разом з іншими документами для митного оформлення дисків та/або матриць.

Постановою Уряду спрощено державне регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць шляхом скасування  витягу з реєстру СІД-кодів як документа, що підтверджує присвоєння та визнання СІД-коду.

Також постанова Кабінету Міністрів України від 28 листопада № 1083 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2003 р. № 623» повністю узгоджується з вимогами статті 197 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI та передбачає виключення з переліку документів, які видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України витягів з реєстру про визнання СІД-кодів, нанесених на диски та/або матриці, що експортуються, або матриці, що імпортуються.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу