В інституті фізкультури Воронежа збираються відкрити кафедру екстремальних видів спорту.
Виявилося, в інституті фізкультури переймалися проблемами екстремальних видів спорту: всі стрибають, плавають, ганяють з шаленою швидкістю – і все без системи і наукового, так би мовити, керівництва. Неподобство, вирішили у ВНЗ і взялися за справу.
– Ми хочемо створити кафедру, де плануємо займатися методичними розробками в сфері екстремальних видів спорту та їх популяризацією, – поділився з «Комсомолкою» Олександр Сисоєв, проректор зі спортивної роботи. – Подивіться, скільки нових видів спорту набувають статусу олімпійських. А якщо ми будемо серйозно ними займатися заздалегідь, це великий плюс. До того ж їх популяризація – важлива справа.
Хороший приклад – стрітбол. Вуличний баскетбол може стати олімпійським видом спорту (фахівці вважають, що шанси на те, що він увійде в програму Олімпійських ігор в Бразилії – 99 відсотків), а про те, що воронезька команда виграла чемпіонат Росії, мало хто знає. До речі, в московському університеті фізкультури, спорту, молоді та туризму вже є подібна кафедра.
– Якими ж видами спорту плануєте займатися на цій кафедрі?
– Є безліч видів автоперегонів, що поки не отримали статус олімпійських. Нам цікаві змагання авіамоделістів, яхтсменів знову ж поки не олімпійських видів. Нарешті, плануємо зайнятися розробкою методики навчання паркуру. Не можна забувати і про численні східні єдиноборства. Оскільки тільки після спостереження за спортсменами в процесі змагання можна будувати якусь теоретичну базу для навчання. Тому, звичайно, від ідеї до її втілення в життя ще дуже велика дистанція.
– Чи отримають паркурщики вчений ступінь?
– Давайте не бігти попереду паровоза. Для початку треба хоча б почати підготовку фахівців, а потім уже можна буде розглядати якісь їхні наукові розробки. Навіть з традиційних видів спорту хлопці, які отримають науковий ступінь бакалаврів, відучилися всього два курси. Чи будуть ними ті самі паркурщики? Життя покаже.
За матеріалами сайту kp.ru