За паркур тепер даватимуть ступінь бакалавра -В інституті  фізкультури Воронежа збираються відкрити кафедру екстремальних видів спорту.
Виявилося, в інституті фізкультури переймалися проблемами екстремальних видів спорту: всі стрибають,  плавають, ганяють з шаленою швидкістю – і все без системи і наукового, так би мовити, керівництва. Неподобство, вирішили у ВНЗ і взялися за справу.
– Ми хочемо створити кафедру, де плануємо займатися методичними розробками в сфері екстремальних видів спорту та їх популяризацією, – поділився з «Комсомолкою» Олександр Сисоєв, проректор зі спортивної роботи. – Подивіться, скільки нових видів спорту набувають статусу олімпійських. А якщо ми будемо серйозно ними займатися заздалегідь, це великий плюс. До того ж їх популяризація – важлива справа.

Хороший приклад – стрітбол. Вуличний баскетбол може стати олімпійським видом спорту (фахівці вважають, що шанси на те, що він увійде в програму Олімпійських ігор в Бразилії – 99 відсотків), а про те, що воронезька команда виграла чемпіонат Росії, мало хто знає. До речі, в московському університеті фізкультури, спорту, молоді та туризму вже є подібна кафедра.
– Якими ж видами спорту плануєте займатися на цій кафедрі?
– Є безліч видів автоперегонів, що поки не отримали статус олімпійських. Нам цікаві змагання авіамоделістів, яхтсменів знову ж  поки не олімпійських видів. Нарешті, плануємо  зайнятися розробкою методики навчання паркуру. Не можна забувати і про численні східні єдиноборства. Оскільки  тільки після спостереження за спортсменами в процесі  змагання можна будувати якусь теоретичну базу для навчання. Тому, звичайно, від ідеї до її втілення в життя ще дуже велика дистанція.
– Чи отримають паркурщики вчений ступінь?
– Давайте не бігти попереду паровоза. Для початку треба хоча б почати підготовку фахівців, а потім уже можна буде розглядати якісь їхні наукові розробки. Навіть з традиційних видів спорту хлопці, які отримають науковий ступінь бакалаврів, відучилися всього два курси. Чи будуть ними ті самі паркурщики? Життя покаже.

За матеріалами сайту kp.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *