29 – 30 листопада у Харкові відбувся форум з питань раннього втручання.

Раннє втручання – це суспільні програми, які забезпечують надання допомоги дітям від народження до 3-х років з особливими потребами, у яких виявлена неповносправність або, які мають ризик затримки розвитку внаслідок дії біологічних чинників або факторів зовнішнього середовища.

У форумі, який проводив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), взяли участь представники департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОНмолодьспорту, управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України, неурядових організацій з 10 міст України, центральної виконавчої та місцевої влади, Національної академії медичних наук України, Національної асамблеї  інвалідів України, фахівці закладів сфери охорони здоров’я, освіти, соціального захисту, міжнародні та вітчизняні експерти у сфері надання медико-соціальних послуг для дітей раннього віку з особливими потребами.

Під час дискусії учасники обговорили новітні підходи щодо надання допомоги дітям раннього віку з особливими потребами та їхнім сім’ям з урахуванням багаторічного досвіду Харківської, Львівської, Дніпропетровської областей у цій галузі. На форумі досягнуто взаєморозуміння щодо подальшого розвитку та механізмів впровадження послуг раннього втручання. Учасники форуму визначили шляхи систематизації послуги раннього втручання за допомогою розробки нормативно-правової бази та програми її впровадження.

Заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Руді Лухманн зазначив: «Діти з особливими потребами – одна з найбільш вразливих груп дітей. Тому надзвичайно важливо забезпечити розвиток таких дітей від самого народження через послуги раннього втручання».

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу