Понад 200 студентів з обмеженими можливостями здобувають вищу освіту в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. Сьогодні відбулося відкрите засідання вченої ради вищого навчального закладу, де обговорювали реалізацію програми з забезпечення рівного доступу до вищої освіти.

Цю програму створили в 2010 році. Її співавторами є вчені університету, а також фахівці Фонду соціального захисту інвалідів, Луганської обласної державної адміністрації та низки громадських організацій.

Окрім упровадження актуальної навчальної програми, університет забезпечив також інші необхідні умови для того, щоб вища освіта стала доступною: вирішено питання психологічної підтримки, соціокультурної адаптації, діє сучасний центр фізреабілітації.

«Для таких студентів цей ВНЗ – один з найбільш комфортних в Україні», – відзначила голова Луганської обласної молодіжної громадської організації «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу – Схід», представник Національної Асамблеї інвалідів України в Луганському регіоні Тетяна Баранцова.

На її думку, досвід ВНЗ є передовим не тільки в Луганській області, а й у країні в цілому. Саме цим навчальним закладом було запропоновано провести аудит архітектурної доступності будівель на його території. Це мало не єдиний випадок, коли ініціатива виходила від самого навчального закладу, а не від громадських організацій інвалідів.

«Навчання студентів з обмеженими можливостями організовано за принципом інклюзії, – розповідає керівник реабілітаційного центру ЛНУ Ірина Кліменко. – При такому підході люди з різними можливостями можуть досягати однакових результатів і не відчувати себе ізольованими від суспільства. Студенти з різними нозологіями (порушеннями розвитку) і звичайні студенти займаються в загальних групах, разом проводять вільний час».

Є в університеті й унікальний досвід: вперше в Україні 15 студентів з важкими порушеннями опорно-рухового апарату і 8 студентів з важкими порушеннями функції зору і слуху з різних регіонів здобувають вищу освіту за фахом «Здоров’я людини» і «Фізична реабілітація». Тобто, отримавши професію, зможуть самі працювати реабілітологами і допомагати людям з обмеженими можливостями.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу