Українська делегація освітян відвідала ФРН та Італійську Республіку -25 – 30 листопада на запрошення Гете-Інституту відбувся візит заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського до Федеративної Республіки Німеччина та Італійської Республіки.

Під час візиту відбулися зустрічі з представниками Міністерства культури, освіти, молодіжної політики та спорту землі Баден-Вюртемберг щодо вивчення іноземних мов у початковій школі, міжнародного обміну між школами у рамках програми «E-Twinning Plus», підвищення кваліфікації вчителів.

У процесі ознайомлення з роботою Педагогічного інституту Людвісбурга обговорювалися питання викладання у сучасній німецькій школі. Особливу зацікавленість викликали організаційні моменти проходження педагогічної практики студентами інституту.

У Мюнхені (Федеративна Республіка Німеччина) актуальними для обговорення стали питання, пов’язані з оцінюванням навчальних досягнень учнів. З метою вивчення цих питань учасники делегації відвідали Державний інститут якості шкільної освіти та досліджень і головний офіс Гете-Інституту.

Сторони домовилися про започаткування пілотного проекту у сфері оцінювання навчальних досягнень учнів з німецької мови шляхом визнання сертифікатів про складання іспитів Гете-Інституту, які стартуватимуть у квітні 2013 року.

Досить цікавим у цьому контексті виявився досвід Італії, яка вже співпрацює з Гете-Інститутом і розробила спільну програму з екзаменаційним відділом. Зустрічі з представниками Міністерства освіти Італії та керівником Італійського відділення Гете-Інституту засвідчили, що українська іншомовна освіта за рівнем якості наближається до європейських стандартів.

Окрім того, Борис Жебровський поінформував колег в органах управління освіти Німеччини та Італії про реалізацію освітніх реформ в Україні.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *