4 грудня Радянський суд м. Орла постановив, що інтернет-провайдер «Ресурс-зв’язок» не зобов’язаний блокувати учням місцевого ліцею № 22 доступ до статті «Російський мат» на «Вікіпедії».

Суд відбувся після прокурорської перевірки, проведеної восени 2012 року. Тоді прокуратура Радянського району Орла зажадала від компанії заблокувати доступ до кількох статей.  Аргументувалося це тим, що учні отримують доступ до нецензурних висловів і пропаганду вживання «звеселяючого газу».

Як повідомляє газета «Аргументи і Факти», в ході судового засідання з’ясувалося, що позивачі (прокуратура) не проводили експертизу, що підтверджує наявність на сторінці «Російський мат» нецензурних висловів.

Крім того, директор ліцею зазначила, що до прокурорської перевірки ніхто в школі не знав про існування такої статті і не заходив на неї. Прокурор Радянського району Орла Володимир Миронов у жовтні 2012 року заявив, що вимогу заблокувати статтю на «Вікіпедії» було висунуто, щоб привернути увагу до проблеми згубного впливу деяких ресурсів на підлітків. Фонд «Вікімедіа» відзначає, що завдяки діям відомства відвідуваність статті «Російський мат» збільшилася в 10 – 20 разів.

За матеріалами lenta.ru 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу