5 грудня 2012 року відбулося урочисте відкриття нової Програми розвитку фінансового сектору FINREP-ІІ, у рамках якої в загальноосвітніх навчальних закладах України продовжуватиме впроваджуватися курс «Фінансова грамотність».

Нові перспективи фінансової освіти для українських школярів та студентів -Сьогодні  цей курс викладається для учнів 10 класів 71 навчального закладу у 14 регіонах України. До спільного проекту FINREP (USAID), Національного банку України та МОНмолодьспорту України постійно долучаються нові школи, які обирають курс «Фінансова грамотність» у варіативній частині навчального плану.

Понад 150 представників установ та організацій – партнерів Проекту – взяли участь в урочистій церемонії, що відбувалася у готелі «Хаятт Рідженсі Київ». Під час офіційної частини підбито підсумки роботи проекту FINREP, який впродовж трьох років діяв в Україні, а також обговорено ідеї та майбутні очікування щодо наступних спільних кроків.

Серед учасників: Ерік Шульц – заступник Голови Місії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Чарльз Сігер – генеральний директор Financial Markets International, Роберт Бонд – керівник проекту USAID FINREP, Роза Кіаппе – керівник Програми USAID FINREP-ІІ, представники Національного банку України.

Сергій Круглик, директор Департаменту міжнародних зв’язків та комунікацій Національного банку України представив присутнім Розу Кіаппе, керівника Програми розвитку фінансового сектору FINREP-ІІ, яка продовжить успішну роботу Проекту FINREP за напрямками підвищення фінансової грамотності та захисту прав споживачів, реформування нормативно-правової бази фінансового сектору та розвитку нових фінансових інструментів.

«В українських школярів з’явилася можливість вивчати розроблений спільними зусиллями курс «Фінансова грамотність». Таким чином, вже у школі учні готуються до дорослого фінансового життя. Найближчим часом ми реалізовуватимемо багато ідей і напрямів цього проекту», –  зазначив Сергій Круглик.

«Нещодавно були зроблені кроки з розширення спектру співпраці. Зокрема, у співпраці з Національним банком України та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України щодо підвищення фінансової грамотності серед молоді. Ми сподіваємося, що до курсу, який вже викладається у 71 школі та об’єднує понад 3000 учнів, долучатиметься ще більше учасників з усієї України», – наголосив Ерік Шульц, заступник Голови Місії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

 

Довідково. Курс «Фінансова грамотність» навчає учнів 10 класу ЗНЗ практичних аспектів фінансового планування, управління власними фінансами та відповідальної поведінки споживача фінансових послуг.

Перспективами у спільній діяльності щодо упровадження проекту визначено апробацію та вдосконалення навчально-методичного забезпечення викладання курсу, підручників та посібників, а також моніторингу якості викладання курсу. Найближчим часом заплановано проведення низки тренінгів та круглих столів для педагогів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *