Як повідомив директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС з південно-східної Європи, професор кафедри комп’ютерних наук Вінницького національного технічного університету Володимир Месюра, в олімпіаді з програмування взяли участь 112 команд із дев’яти провідних університетів Чеської Республіки та Словацької Республіки, а також команда ВНТУ.

Вінничани посіли друге місце, розв’язавши однакову кількість задач з чемпіоном Чехії та Словаччини, і лише трохи поступившись йому за часом. Усі інші команди розв’язали меншу кількість задач.

У вересні Вінницький національний технічний університет відвідала директор Європейських олімпіад студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, професор Технічного університету в Празі (Чеська Республіка) Божена Маннова. Вона перевіряла рівень проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування як відбіркових змагань першості світу, а також технічне забезпечення та умови проведення світового півфіналу в університеті.

Результатами перевірки вона залишилася задоволена. Але без відповіді залишилось питання щодо збільшення квоти південно-східного Європейського регіону у фіналі першості світу з 3-х до 4-х місць. Саме тут полягає головна суперечка між найсильнішими регіонами Європи: центральним — до якого належить Чехія, і південно-східним — де сьогодні домінує Україна. Отож, Божена Маннова запросила до Праги позмагатися команду ВНТУ, яка, до речі, була цього року у південно-східному регіоні лише восьмою. Але виклик був прийнятий вінничанами без вагань.

За інформацією Урядового порталу

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу