Визначено переможців історичного Інтернет-квесту «Війна 1812 року та Україна», що відбувся на Всеукраїнському освітньому порталі України «Щоденник.ua» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти та Російського центру науки та культури в Україні.

Ініціативу підтримали школярі з різних регіонів України. Конкурс, присвячений 200-річчю наполеонівських війн, розпочався 4 жовтня 2012 року та тривав майже два місяці. За цей час до квесту приєдналося понад 2000 учнів середніх та спеціалізованих шкіл, ліцеїв і гімназій.

Метою конкурсу стало поширення та поглиблення знань про єдиний культурний, історичний та науковий українсько-російський простір, формування патріотичної та громадянської свідомості учнів.

Початок онлайн-змагань почався разом з вивченням у старших класах теми війни 1812 року. Українські школярі мали змогу вивчати тему наполеонівських війн у цікавій інтерактивній формі, а вчителі – збагатити уроки цікавим та насиченим матеріалом, зацікавити учнів захоплюючими, але зовсім непростими, завданнями квесту, які вимагали від учасників неабиякої підготовки до уроку історії.

Завдання Інтернет-квесту підготовлені вчителями спеціалізованої школи № 20 м. Києва: вчителем-методистом історії Тамарою Приходько та вчителем французької мови Світланою Мірошніченко.

Інтернет-квест «Війна 1812 року та Україна» проходив за наступними тематичними напрямами: військові дії; історичні постаті; пам’ятки історії культури, пов’язані з учасниками війни; мистецьке осмислення війни 1812 року. Учасники конкурсу отримували заплутані «бойові» завдання, підказки, мали визначати місця бойових подій на карті та розставляти на них історичних героїв.

За результатами оцінювання робіт було визначено переможців:

І місце – Денис Крапівцов – учень 11 класу Горлівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 – багатопрофільний ліцей», Донецька область;

ІІ місце – Анастасія Мальована – учениця 7 класу Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Нікопольський район, Дніпропетровська область; Надія Політова – учениця 9 класу спеціалізованої школи № 20, м. Київ;

ІІІ місце – Олена Попова – учениця 10 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови», м. Одеса; Ігор Колісніченко – учень 9 класу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей», м. Володимир-Волинський, Волинська область; Владислав Аксьонов – учень 9 класу навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей», м. Володимир-Волинський, Волинська область; Дар’я Бакланова та Анастасія Ольгович – учениці 9 класу, Аліна Васіна – учениця 10 класу Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6, Запорізька область; а також команда Київського Палацу дітей та юнацтва «Києвознавці».

Незабаром відбудеться нагородження переможців дипломами та цінними подарунками від Центру культури та історії «Парк Київська Русь», Всеукраїнського освітнього порталу «Щоденник.ua» та Російського центру науки та культури в Україні.

Зазначимо, що історичний Інтернет-квест «Війна 1812 року та Україна» організовано та проведено на виконання Плану заходів з підготовки та відзначення у 2012 році 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  від 3 квітня 2012 року № 408.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу