Програма GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») – це міжнародний практичний науково-освітній проект, який об’єднує зусилля учнів, учителів і вчених, спрямовані на отримання додаткової інформації про навколишнє середовище шляхом збирання даних і проведення спостережень.

Участь учнів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів у програмі полягає в систематичному проведенні екологічних спостережень і вимірювань, відстеження змін у погоді своєї місцевості. Отримані дані учасники програми надсилають через інтернет у центр опрацювання інформації, завдяки чому формується загальна мапа погоди на планеті, вивчаються зміни у кліматі Землі. Для цього використовується окремий сайт, створений фахівцями НЕНЦ для школярів України.

Під час виконання наукової програми учні не лише набувають навичок проведення точних наукових досліджень стану навколишнього середовища, а й навчаються аналізувати отримані дані, співпрацюють з ученими щодо практичного використання результатів досліджень для збереження екології планети.

Координатори програми в Україні під час проведення веб-семінару  основну увагу приділили питанням користування сайтом програми, встановленню міжнародних зв’язків та участі в міжнародних проектах  GLOBE. Уже сьогодні в Україні проводяться Всеукраїнський конкурс-огляд «Географічний майданчик в дії», конкурс фотографій «EcoGLOBE», національний етап Міжнародного конкурсу екологічних проектів INESPO (the International Enviromental and Sustainability Olimpiad), переможці якого беруть участь у міжнародному фіналі конкурсу.

Також учасники заходу в онлайн-режимі поспілкувалися з  американським координатором проекту, який висвітлив перспективи подальшого розвитку Програми GLOBE в Україні.

Детальна інформація – на сайтах: nenc.gov.ua, www.globeukraine.ln.ua.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу