До Одеси приїхали студенти і молоді професіонали з багатьох країн світу

 

18 липня 2011 року в Одесі розпочала роботу Міжнародна літня школа з інтелектуальної власності. Це двотижневий захід інтенсивного навчання за програмою Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка охоплює базові аспекти інтелектуальної власності. Проведення школи ініціювали Державний департамент інтелектуальної власності й Всесвітня академія ВОІВ у рамках програми професійного розвитку. Заняття проводяться в Національному університету «Одеська юридична академія» (НУОЮА).

Міжнародна літня школа, яка проходить в Україні вже третій рік поспіль, дає студентам старших курсів і молодим професіоналам можливість поглибити знання, дати оцінку інтелектуальній власності як інструменту економічного, соціального, культурного та технологічного розвитку суспільства, показати роль ВОІВ у глобальному адмініструванні інтелектуальної власності.

Урочисто відкрив захід, побажавши успіху студентам у навчанні й прагненні до нових звершень, віце-президент НУОЮА, проректор з міжнародних зв’язків В’ячеслав Туляков. А від імені Державної служби інтелектуальної власності України студентів привітав перший заступник голови служби Олексій Янов:

— Вітаю кожного учасника, який обрав Міжнародну літню школу з інтелектуальної власності в місті Одеса серед інших, організованих у різних країнах Всесвітньою організацією інтелектуальної власності в співпраці з державами-членами, — наголосив він. — Я хотів би висловити щиру подяку представ­нику ВОІВ Марті Фрідлі й Національному університету «Одеська юридична академія» за роки співпраці й плідного партнерства в організації цієї школи. Щороку ми приймаємо студентів з усього світу. І нині раді вітати представників із Малайзії, Білорусі, Росії, Азербайджану, Австрії, Кенії й України. Я впевнений, що ви отримаєте з цього навчального курсу багато корисної і важливої інформації, яка стане вам у пригоді в подальшій професійній діяльності.

Олексій Янов запропонував аудиторії розгорнуту презентацію державної системи правової охорони інтелектуальної власності, ознайомив з концепцією її розвитку на 2011 — 2014 роки.

Марта Фрідлі, начальник сектора права торговельних марок ВОІВ, у промові навела широкий перелік тем, які студенти вивчатимуть й обговорюватимуть у літній школі, акцентувавши увагу на важливості знань у галузі інтелектуальної власності в сучасному світі:

— Під час навчання в літній школі ви отримаєте знання і досвід від видатних експертів у галузі ІВ, а також заслухаєте курс лекцій на актуальні теми сьогодення, зокрема, про сучасні тенденції розвитку і міжнародний захист авторських і суміжних прав, трансфер технологій і ліцензування, значення новітніх технологій і їх захист, уплив недобросовісної конкуренції на сферу інтелектуальної власності.

Відкриття Міжнародної літньої школи з ІВ 2011 завершилося ознайомчою екскурсією Національним університетом «Одеська юридична академія», під час якої студенти та викладачі мали можливість познайомитися й поспілкуватися в невимушеній атмосфері.

Також студентам Міжнародної літньої школи з інтелектуальної власності випала чудова нагода побувати на зустрічі з пре­зидентом парламентської асамблеї Ради Європи Мевлут Кавусоглу, який відвідав НУОЮА з офіційним візитом.

«Освіта України» № 57-58

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу