24.10.12

Майбутні Шевченки, Лесі Українки і Ахматови з’їхалися на перший Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії. Заявок на участь було близько п’ятисот, обраними стали – кілька десятків. За результатами інтернет-голосування на освітньому порталі ПедПРЕСа визначилися шість переможців. Директор видавництва «Педагогічна преса» Олександр Овчар нагородив ще трьох юних поетів спеціальними призами від порталу.
Відкриттям конкурсу стала 6-річна Іванка Сабадош із Закарпаття зі своїм віршем «Крила». Завдяки конкурсу Іванкою зацікавилися у Спілці письменників, і ,навіть, планують випустити збірку іі віршів. Виявляється, поезію дівчинки вже перекладають англійською і читають за кордоном. Як і всі митці, Іванка має власну історію пробудження поетичного дару. Свої «Крила» вона написала після того, як побувала під колесами автівки.
Саме для підтримки таких обдарованих дітей провели фестиваль поезії. Для заохочення переможці отримали електронні книжки від ПедПРЕСи, передплату на журнали і обіцянку поліпшити якість літератури для дітей.
Фестиваль поезії надихнув чиновників на нововведення і у вивченні дитячої психології. Тож, можливо, на черговому візиті до психолога дитину попросять не лише зробити малюнок, а й скласти вірша чи кілька речень прози.
Перший фестиваль поезії – буде не останнім, обіцяють у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту. Це-лише страт на шляху розвитку дитячої поезії, яка поки що, на жаль, не користується великим попитом у нашій країні.

   

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

3 коментар до “Вона шиє собі крила, щоб навчитися літати… Обрали кращих поетів країни серед дітей”
  1. Доброго дня, шановні організатори конкурсу! Був період, коли на вашому порталі оголошували список переможців конкурсу-фестивалю не тільки поетів, а й художників. На сьогоднішній час він зник. Діти бачили свої прізвища в списках переможців, але нагород не отримали -це Божок Ірина та Буряк Владислав із Ніжина. Підкажіть, будь ласка, чи варт0 їм чекати на нагороди,і де можна переглянути ще раз повний список переможців( для звітності перед адміністрацією).

    1. Доброго дня! Повний перелік переможців можна побачити за цим посиланням: http://pedpresa.com/blog/vona-shye-sobi-kryla-schob-navchytysya-litaty.html
      Що до нагород, то портал ПедПРЕСА нагороджував тільки учасників інтернет-голосування. Дипломи від міністерства і подарунки від інших партнерів Фестивалю вручали представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Радимо звернутися з цим питанням до фахівців відділу дошкільної та початкової освіту Департаменту дошкільної та загальної середньої освіти за телефоном (044) 481 32 00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *