Хто має право на пільги при вступі - pilgyПриблизно за місяць приймальні комісії відчинять двері для абітурієнтів. Цьогоріч, уже традиційно, вступники можуть подавати документи до 5 вищих навчальних закладів на три спеціальності в кожному. Та перш ніж нести папери до комісій, варто ознайомитись із переліком тих, хто має право на пільговий вступ чи додаткові бали. Адже при формуванні рейтингового списку навіть «загублені» 20 балів можуть зіграти вирішальну роль у зарахуванні.

Отже, на додаткові бали можуть розраховувати абітурієнти, які в рік  вступу успішно закінчили підготовчі курси  при ВНЗ. Йдеться про щонайбільше 20 балів за 150 аудиторних годин, тобто мінімум тримісячне навчання. Однак їх зараховують лише при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки. Перелік цих спеціальностей Міносвіти розмістило в додатку до Умов прийому-2014. Ознайомитись із ним можна тут…

Додаткові 30-50 балів мають право отримати призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад і призери ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, що відбулися цього навчального року. Дані про їхні додаткові бали Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН має внести до ЄДЕБО до 1 липня.

50 балів передбачено для осіб, нагороджених дипломами I ступеня, 40 –за диплом IІ ступеня і 30 – диплом IІІ ступеня. Однак і тут діє обмеження – лише за умови вступу на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. Перелік напрямків можна переглянути тут…

Чемпіонам України та призерам чемпіонатів України також можна розраховувати на 30-50 балів. За чемпіонство, тобто І місце на змаганнях – 50 балів, ІІ місце – 40 і ІІІ місце – 30 додаткових балів. Усі вони зараховуються при вступі на напрям підготовки «Спорт» на основі повної загальної середньої освіти.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *