Рада Федерації схвалила закон «Про освіту в РФ», прийнятий депутатами Держдуми в третьому читанні 21 грудня, повідомляє РІА Новини. Якщо його підпише Президент, то більшість положень нового закону набудуть чинності 1 вересня 2013 року.

На обговоренні документа міністр освіти і науки Дмитро Ліванов заявив, що новий закон зробить освіту більш доступною. Крім того, зауважив міністр, закон дасть змогу задовольняти індивідуальні потреби в освіті, навчатися за індивідуальними планами і одночасно освоювати кілька навчальних програм у різних закладах. Реалізацію закону повинні забезпечити більше 70 підзаконних актів, з яких більше 50, за словами Ліванова, вже розроблені.

Закон «Про освіту» розроблявся більше двох років, з травня 2010 року. Новий документ різко критикувався викладачами, студентами, батьками та громадськими діячами. Новий закон зніме обмеження на оплату дитячих садків, установить залежність мінімальної зарплати вчителя від економіки регіону, позбавить гімназії та ліцеї особливого статусу, скоротить пільги при вступі і зробить «Основи релігії» обов’язковим курсом у школах.

За матеріалами lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу