З квітня 2013 року прикордонні служби Великої Британії посилять процедуру видачі віз іноземцям, які хочуть в’їхати в країну для навчання. Британська влада заявила, що вона готова збільшити кількість співбесід з кандидатами на отримання студентської візи до 100 тисяч. Так вони будуть виявляти «прихованих мігрантів», які прагнуть під виглядом студентів осісти на Альбіоні й почати там нелегально працювати.

«Але українських студентів ця новина не повинна лякати. Адже посилюють візові правила, насамперед,  для абітурієнтів з таких країн, як Пакистан, Китай тощо. Саме звідти приїжджає в Англію більшість так званих прихованих мігрантів»,- пояснює директор української освітньої агенції «Есперанто Тревел» Дарія Лантух.

Пілотний варіант програми, про яку йдеться, був апробований у 2012 році в Пакистані. За рік там особисті співбесіди пройшли більше 2 тис. претендентів на навчальні візи. «В результаті було виявлено багато зловживань. Стало зрозуміло, що однієї лише перевірки документів претендентів на візи недостатньо», – завила британський міністр внутрішніх справ Тереза Мей, виступаючи в лондонському експертному інституті Policy Exchange. Тут вона і пообіцяла, що Сполучене Королівство розширить і посилить систему особистих співбесід.

Але припускати, що через ці нововведення зменшиться потік абітурієнтів до престижних англійських вишів з України – безпідставно. «Зараз багато людей готові інвестувати в освіту чималі гроші, але натомість вони хочуть отримати знання найвищої якості. А їх сьогодні в основному можна отримати у Великій Британії й США.  Більшість заможних українців хоче, щоб їх діти, отримавши іноземні дипломи, поверталися жити й працювати в Україну», – констатує Дарія Лантух. За її словами, сьогодні відсоток батьків, які прагнуть, щоб їх дитина після закінчення закордонного ВНЗ залишалася за кордоном – дуже малий. Максимум на що вони готові погодитися, щоб випускник пару років попрацював за фахом в іноземній компанії для набуття практичного досвіду. А потім – додому!

У 2013 експерти очікують навіть збільшення потоку українських студентів і школярів, бажаючих вступити в британські навчальні заклади. Адже їх система освіти має вікові традиції й багату історію. Випускників англійських ВНЗ готові прийняти у свої ряди кращі світові компанії. В умовах жорсткої конкуренції на ринку праці – це гарантія успішної самореалізації і запорука подальшої забезпеченості в житті.

Ігор Галущак для ПедПРЕСИ

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу